Vrh „J“ežíškové Niktel (CZ)

* 08.09.2023náš vlastní odchov
Vrh „J“ežíškové Niktel (CZ)

8. září se nám narodil vrh „J“ a tedy Ježíškové, 9 štěňátek – 5 holčiček a 4 kluci. Všechna štěňátka již jsou u svých nových rodin. V případě zájmu o štěňátko, na jaro 2024 plánujeme vrh L.

Rodiče:

Matka – Vendetta, sporťák každým coulem, je neuvěřitelně soutěživá a temperamentní. Miluje canicross, scootering (běhání s koloběžkou) i překážkové závody. V zápřahu se cítí skvěle a dává do toho celé své srdce. Běháme spolu pravidelně v tréninku i na závodech, tak je ve skvělé kondici. Absolvovala bezpočet závodů, včetně těch nejtěžších u nás, i v zahraničí – např. horský etapový závod Dog Epic, horský půlmaraton Ještěd Skyrace, několikrát Hard Dog Race, Extreme Dog Race a mnoho dalších. Při závodě nemá absolutně žádný problém s blátem, vodou, přelézáním, podlézáním, kopci nebo třeba stísněnými prostory, ničeho se nezalekne a jde do všeho po hlavě. Psovodovi bezmezně věří. Za její celoživotní úspěchy ve sportu jí byl udělen titul Mistr vytrvalostních sportů. V roce 2022 složila vytrvalostní zkoušku (20 km běh + zkouška poslušnosti). Má na svém kontě i mnoho medailových umístění z řady závodů. Na Vendettu v akci se můžete podívat na některých jejích videích ze závodů – např. zde SC2 scootering 2022, nebo třeba zde Dog Epic 2021.

Současně je Vendetta velmi úspěšná výstavní fena. Je šampionkou i grandšampionkou krásy v mnoha zemích, dosáhla dokonce i na nejvyšší výstavní titul udělovaný mezinárodní kynologickou federací v Belgii (FCI) – a to titul Interšampiona krásy (C.I.B.). Dovezli jsme si jí ze známé chovatelské stanice z Chorvatska, abychom obohatili český chov o novou krev. Mezi svými předky má spoustu úspěšných psů z celé Evropy.

Povahově je nebojácná, sebevědomá a pohodová, přitom zdravě ostražitá. Velmi dobře hlídá své teritorium a v případě jakéhokoliv nebezpečí se nezalekne a nežádoucí osobu půjde vyštěkat. Její drobnější kostra je velmi pěkně rostlá, výška 61 cm, váha 29 kg. Má výrazný tmavý pigment, dlouhé rovné nohy a velmi jemnou ušlechtilou hlavu s menšíma vlčíma ušima. Celkově ve vzhledu velmi připomíná vlka. Má velmi bělostnou srst bez jakýchkoliv známek reznutí, či žloutnutí.

Díky svým četným sportovním aktivitám se Vendetta těší pevnému zdraví a je i v 5 letech stále ve skvělé formě. Zdravotní testy má všechny v pořádku. Více o jejích úspěších, oceněních, zdraví a spoustu fotek a videí s ní si můžete prohlédnout také na její osobní stránce zde.

 

Otec – Navarre domácky „Navi“ je velmi elegantní pes sportovní postavy a ušlechtilého typu. Je polodlouhé srsti (lidově nazýváno „kraťák – krátkosrstý“), ale nese vlohu i pro dlouhou srst, proto po něm štěňátka mohou být obou variant srsti. Má výborný tmavý pigment celoročně – tmavé pysky, oční víčka, středně hnědé oko, dále výborný formát, perfektně nasazené špičaté uši, rovné nohy a hřbet, perfektní úhlení a dobrý ocas. Není příliš vysoký – s jeho 63 cm by mohl pomoci proti častému problému s přerůstáním bílých ovčáků nad vymezené hranice standardu plemene. Plnochrupý s nůžkovým skusem. Zúčastnil se jen pár výstav, ale vůbec si nevedl špatně – na klubové výstavě si vysloužil ocenění „výborný“.

Povahově je to velmi vyrovnaný, přátelský, nekonfliktní a pohodový rodinný pes. Miluje vodu, plavání, chození po horách a aportování, je velmi energický. Dlouhé tůry zvládá zcela hravě. Je velmi loajální a společenský, svoji rodinu miluje nade vše. Je rád své rodině vždy na blízku a miluje děti. Je učenlivý a přizpůsobivý.

Navi má provedeno řadu zdravotních testů i nad rámec povinného testování. Je zcela zdravý pětiletý pes – klouby bez známek displazie (HD A, ED 0/0), uši v pořádku – oboustranně slyšící (BAER +/+), degenerativní myelopatie – nepostižen (DM n/n), mnohočetná léková rezistence čistý po rodičích (MDR1 +/+).

Štěňátka:

Štěňátka by měla mít předpoklady pro sport, výcvik, případně výstavy i chov a samozřejmě jako ideální aktivní parťáci pro jakoukoliv společnou činnost se svojí rodinou. Očekáváme štěňátka obou variant srsti – dlouho- i polodlouhosrstá. Štěňátka budou mít velmi zajímavý rodokmen s krevními liniemi z celé Evropy s řadou velmi úspěšných a známých předků. Odkaz na rodokmen v pedigreedatabase zde. Štěňátkům bude vystaven FCI průkaz původu od Českomoravské kynologické unie (ČMKU). Štěňátka budou odcházet do nových domovů pravidelně odčervovaná, min. 1x očkovaná, čipovaná, plně socializovaná, se základními hygienickými návyky. Obdrží od nás mezinárodní pas (očkovací průkaz), startovací balíček s výbavou a krmením pro štěňátko do začátku a spoustu tištěných informací ohledně dosavadního vývoje a rad a doporučení ohledně výchovy a vývoje štěňátka do budoucna. Každému štěňátku pořizujeme profesionální sadu fotografií. A v neposlední řadě garantujeme všem majitelům celoživotní chovatelský servis. Jakmile se štěňátka narodí, jsme s budoucími majiteli nepřetržitě v kontaktu, posíláme pravidelně fotky a videa, aby věděli, jak se štěňátka mají, co zrovna ten den dělali a jak rostou. Navštěva budoucích majitelů štěňátek je u nás možná hned po prvním očkování (z důvodu bezpečnosti štěňátek), tj. cca od 6,5 týdne věku.

Na nové majitele neklademe podmínky v podobě např. nutnosti absolvování výstav, závodů, či budoucího chovu. Pokud se rozhodnete mít svého chlupáče jako rodinného parťáka a užívat si spolu jiné aktivity, budeme to plně respektovat. Od budoucích majitelů vlastně očekáváme jediné, že vytvoří pro štěňátko perfektní milující domov se vším, co k němu patří.

Všechna štěňátka u nás postupně prochází promyšleným socializačním programem o mnoha fázích. Socializaci věnujeme velkou pozornost a soustředíme se na to, aby štěňátka od nás následně odcházela sebevědomá, socializovaná a nebojácná. Začínáme velmi brzy, již pár dní po porodu, a pokračujeme postupně jednotlivými navazujícími fázemi, dle vývoje štěňat a úměrně k jejich věku. Pokud štěňátka zůstávají do 8 týdnů (běžný odběr v rámci ČR), jedná se zhruba o 30 různých fází. Pokud z důvodu exportu a předpisů cílové země musí zůstat déle, může se jednat až o 50 socializačních fází. Každou část socializace natáčíme na videa a zasíláme budoucím majitelům, příp. vybraná videa zveřejňujeme na našem webu, Youtube kanále a na FB stránce naší chovatelské stanice. Pro jasnější představu, jak u nás socializace probíhá a co která fáze znamená, si můžete přečíst u předchozích vrhů, příp. shlédněte jednotlivá publikovaná socializační videa – níže, nebo např. u vrhu H zde, F zde, příp. vrhu B zde aj.  Případně navštivte náš Youtube kanál, kde najdete všechna naše videa (již přes 300 různých videí) na jednom místě.

Před odchodem do nových domovů procházejí u nás štěňátka povahovým testem (Volhardův osobnostní test), kde se prověří jejich charakterové vlastnosti a předpoklady. Na základě výsledků z tohoto testu, plánovaného využití štěňátek budoucími majiteli a po dohodě s nimi vybíráme ta nejvhodnější štěňátka pro ty nejlepší rodiny, aby si spolu co nejlépe „sedli“.

Jsme schopni štěňátka exportovat téměř do celého světa, máme již odchovy žijící v USA, Mexiku, Číně, Španělsku, Bělorusku, VB, Irsku, Finsku i celé střední Evropě.

Pokud budete mít na nás jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Socializace Ježíšků probíhala takto:

* trénink všemožné manipulace, zvedání, obracení, otevírání tlamičky…
* mazlení s dětmi
* hračky
* překážky a balanční pomůcky
* hlasité zvuky i běžné ruchy domácnosti
* pobyt v transportním boxu
* cesta autem
* návštěva veterináře
* čipování
* podávání léků
* stěhování z porodní bedny do nového hracího prostoru
* osvojení hygienických návyků
* očkování
* jiná prostředí (les, příroda, závody, město, cestovní přívěs…)
* přenocování mimo domov
* koupání
* sušení, fénování
* česání
* stříhání drápků
* návštěva obchodu
* setkání s jinými pejsky
* cesta v socializačním vozíku
* setkání s lidmi
* rušnou ulici, auta, autobusy, nákladní auta
* vyzkoušeli BARF
* absolvovali zátěžový osobnostní test
* mazlící socializační návštěvy
* začali s výcvikem poslušnosti
* první nosework
Souhrnná videa, zachycující, jak Ježíškové rostli, jak se socializovali i prostředí, ve kterém byli odchováni. Více najdete na našem FB či YT kanále:
1. týden
2. týden
3. týden
4.týden

Rodokmen

NAVARRE Nubika
LUX WHITE FRIEND z Blatenských luk
INNUENDO of Trebons Berger Blanc
Horsebo U2
DOLCE VITA of Trebons Berger Blanc
GINNA la Blankpapilio
AKHIRO vom Altvilstal
APOLENA u Panáka
GIMMA Nubika
CHIPEWA Taien
Surefire OBI-WAN KINOBI
GARA z Veselé rodiny
CELINA Nubika
ARGO of Barrandov's Alley
JULIE NYCOL Elbigi
C.I.B. - Interšampion FCI Klubový Grand Šampion Grand šampion Slovenska Grand Šampion Černé Hory Šampion ČR Šampion Slovenska Šampion Maďarska Šampion Černé hory Klubový šampion Junior šampion SK Junior šampion LT Slovenský šampion štěňat Elite puppy winner SK 2019 Crufts nominace BOS Junior BOB CACIB, CAC, CAJC V1/ VN1 Mistr vytrvalostních sportů 1. místo HDR Not Just Run 2021 1. místo Mistrovství BŠO v canicrossu 2022 (kat. junior) 2. místo Břežanská stopa 2022 Vytrvalostní zkouška
Inter Champion, Champion of France, IPO 1, IPO V, TAN, TAT, CSAU
Ice Echo du Bois des Ternes
Multi Champion, TAN
Echo du Bois des Ternes
Champion, Nord JW 05, Fin Winner 06
Snamerto Snaomner
Dakota Van Hiemrod
Horsebo Empire
Champion DK, European Winner 04, NorduCh
Nice Of You To Come Bye Mojo
Champion DK, European Winner 04, NorduCh
Enjoy Of White Sunshine
Junior Champion of Slovenia, Karavanka winner 2017, Champion of BiH, Champion of Federation BiH, Champion of Slovenia, BIS
Naomi od Bijelih Andela
Inter Champion, Multi Champion
Yole vom Sutumer Grund
Multi Champion, TAN, CSAU, TST
I Love Boy P'tits Loups d'Amour
Only You vom Sutumer Grund
Junior Champion, Champion
Azra Zora vom Sutumer Grund
Multi Champion (DJ, D, DK), BH/VT
Vin Diesel of Haely's Future
Maybe Magic Lou vom Sutumer Grund

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 24 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *