Vrh „H“ Niktel (CZ)

* Listopad 2022náš vlastní odchov
Vrh „H“ Niktel (CZ)

Březost potvrzena! V druhé polovině listopadu očekáváme štěňátka po naší multi šampionce SKAZKA Iz Beloy Brigady. Krycího psa jsme vybrali dlouhosrstého pejska se skvělým charakterem, vzhledem i nadšením pro téměř jakoukoliv psí aktivitu. Tatínkem se stane úžasňák KING KING z Ranče Montara.

Popis rodičů: 

King drobnější, jemnější a velmi ušlechtilý pes. Má výborný pigment, nádherný bělouší úsměv a sluníčkovou povahu. Miluje všechny a všechno a jelikož je opravdu kontaktní a i velmi temperamentní, neváhá to dávat najevo, kdykoli má sebemenší příležitost. Je schopen neuvěřitelných věcí, jen aby vykouzlil úsměv na tváři každého, kdo ho poctí svou pozorností. Absolvoval canisterapeutické zkoušky, kde ukázal, že ho opravdu nic nerozhodí a že se pro lidi opravdu doslova rozkrájí. Je nesmírně lehce cvičitelný a výborně motivovatelný, ať už na jakékoli pamlsky, tak na míček, který miluje. Jediné, co opravdu neumí a nechce, je rozzlobit se a bojovat, ať už s jiným psem nebo s figurantem na obranách. Moc ho baví tréninky poslušnosti, stopování a také záchranařina, které se aktivně věnuje. Má na svém kontě řadu zkoušek, ocenění a titulů (např. BH, Canisterapeutická zkouška, RH T – E – záchranářská zkouška, kombinující sutinové vyhledávání a poslušnost podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R, RH FL-E, RH FL-A – záchranářské zkoušky, kombinující plošné vyhledávání a poslušnost). Když má King příležitost uplatňuje svůj temperament při běhání v zápřahu, ať už na lyžích (skijöring), nebo při canicrossu. Má se Skazkou spoustu společného, tak věříme, že to bude skvělé spojení, které se bude ideálně doplňovat.

Skazka má také velký drive, je kdykoliv ochotná pracovat. Miluje tréninky poslušnosti. Je velmi akční a soutěživá, moc jí baví sportovat. Běháme společně canicross a překážkové závody.  Má za sebou řadu závodů, kde vybojovala krásné umístění. Jen za svoji první závodní sezónu si zvládla vyběhat titul „Mistr vytrvalostních sportů“. Je výborný hlídač a umí se hlasitě ozvat, pokud zahlédne něco podezřelého. Má silnou kostru, elegantní hlavu a tmavý pigment. Zúčastnila se řady výstav, kde již získala titul šampionky několika zemí. V rodokmenu má mnoho šampionů, multišampionů, interšampionů a dokonce i světové a evropské vítěze, její babička ATAKA Iz Beloy Brigady je jedním z výstavně nejúspěšnějších bílých ovčáků v historii plemene – je trojnásobnou světovou vítězkou. Fotografie, úspěchy a další informace o matce vrhu na její osobní stránce zde.

Zdraví:

King – HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/dm, BAER OK (oboustranně slyšící), plnochrupý, nůžkový skus, výška 60,5 cm

Skazka –  HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n (po rodičích), LTV 0, plnochrupá, nůžkový skus, výška 60 cm

Štěňátka:

Očekáváme pouze dlouhosrstá štěňátka, velmi akční, otevřená s velkým drivem a potenciálem.

Všechna štěňátka u nás postupně prochází promyšleným socializačním programem o mnoha fázích. Socializaci věnujeme velkou pozornost a soustředíme se na to, aby štěňátka od nás následně odcházela sebevědomá, socializovaná a nebojácná. Začínáme velmi brzy, již pár dní po porodu, a pokračujeme postupně jednotlivými navazujícími fázemi, dle vývoje štěňat a úměrně k jejich věku. Každou fázi vždy natáčíme na videa, která zasíláme budoucím majitelům, příp. vybraná zveřejňujeme na našem webu, Youtube kanále a na FB stránce naší chovatelské stanice. Pro jasnější představu, jak u nás socializace probíhá a co která fáze znamená, si můžete přečíst u předchozích vrhů, příp. shlédněte jednotlivá publikovaná socializační videa – např. u vrhu F zde, vrhu B zde, nebo vrhu A zde. (nebo pro zobrazení stránky se všemi videy najednou klikněte u stránek některého z dřívějších vrhů dole na tlačítko VIDEA)

Před odchodem do nových domovů procházejí u nás štěňátka povahovým testem (Volhardův osobnostní test), kde se prověří jejich charakterové vlastnosti a předpoklady. Na základě výsledků z tohoto testu a plánovaného využití štěňátek budoucími majiteli vybíráme ta nejvhodnější štěňátka pro ty nejlepší rodiny, aby si spolu co nejlépe „sedli“.

Rezervace spuštěny, zbývají poslední volná místa k rezervaci. Hledáme aktivní majitele, ideálně se zájmem o nějaké psí aktivity (výstavy, sport, výcvik, canisterapie, záchranařina…). Potenciální zájemce pečlivě prověřujeme a vybíráme pro štěňátka ty nejlepší možné domovy. Současně s vrhem H očekáváme i vrh G – více zde.

Rodokmen

CAJC, výborný, velmi nadějný, BH, canisterapeutická zkouška, RH T - E, RH FL-E, RH FL-A
KING KING z Ranče Montara
C.I.B., Multi Champion, IPO 3, BH
IRON de l'Esprit du Sud
Fork du Domaine du Chene au Loup
Dragon of Trebons Berger Blanc
Horsebo Cookies
Floppy du domaine de thu lan
Valco Key Shun du Domaine de Thu-Lan
Dixie des terres de voldai
Champion CZ,PH,TR,ROM,UK
EN-JOY STAR z Ranče Montara
Multi Champion, SCHH1 VPG1 BH/VT AD
Atax-Boss vom Sutumer Grund
BS'07, ES'08, VWW'09, IPO 3, SCHH 3, VPG 2
Bossanova von White Angel
DTCH VDH VWW'12, BH/VT, SCHH 1
U'Raja of Haely's Future
IPO 2
Cassey Star Z Rance Montara
BGH3
Alvo Giro of Quietangel
Husky vom Märkischen Oderland
Šampion Slovenska Šampion Maďarska Šampion Srbska Klubový šampion Mistr vytrvalostních sportů BOS (Best of opposite sex) CACIB BOB Junior CAC/CAJC BIS Baby (I, II, III) Šampion štěňat Nejlepší štěně plemene Výborná 1/Velmi nadějná 1
CH Russia, CH RKF, JCH Russia
HECTOR Iz Beloy Brigady
Multi Grand Champion, Champion Eurasia, Russia, JCH Russia
BOND JAMES BOND Iz Beloy Brigady
CH Portugal, VWW 12
MACAO De La Roche Blanche
CH Russia, JCH Russia, Best Dog, CH RKF, obedience, rescue dog
TANGO Show Queen Swissdream
JCH Russia
Comanda Iz Beloy Brigady
VWW 16, WW, European Winner, Multi CH (Russia, RKF, France, Switzerland, Monte Negro, Luxembourg, Germany, Slovenia)
BEAUTIFUL ANGEL Du Bois Des Ternes
WW 15+16, VEW 14, BBIWW 13, C.I.B., Multi CH (Russia, RKF, Eurasia, Czech Republic, France, Germany, Romania, Cyprus)
ATAKA Iz Beloy Brigady
CH Russia, JCH Russia
Pappelpark GERTSOGINYA
Grand Champion Russia, Club Champion Russia, CH Russia, CH RKF, JCH Russia,
Arden Sol BASTIAN
Multi CH (Monte Negro, Bulgaria, Makedonia, Serbia, Slovenia), IPO-1
FUEGO Biala Pasja
CH Russia
Ruta'x Royalty KATHREEN
CH Russia, JCH Russia
Egoza Markiza Razboynikov
CH Russia, CH RKF, JCH Russia
INAT Od Bijelih Andela
CH Russia, JCH Russia
S Nezhny Zver KATRINA

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 22 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *