Vrh „I“nspektoři NIKTEL (CZ)

* 18.05.2023náš vlastní odchov
Vrh „I“nspektoři NIKTEL (CZ)

Dne 18. 5. 2023 se nám narodil vrh „I“ po naší úžasné FROZEN Of Trebons Berger Blanc – tentokrát jsou to „I“ jako Inspektoři. Jméno vrhu se krásně hodí k jejich zvídavým povahám, všechno důkladně zkoumají 😀

Všechna štěňátka již mají nový domov.

Nakryli jsme krásným a velmi univerzálním krycím psem z Německa FEROX von der Bayernwache. Oba rodiče mají velmi zajímavý rodokmen se spoustou úspěšných zahraničních předků z celé Evropy a dokonce i Ameriky. Mezi rodiči není v 5 generacích nazpět žádná příbuznost.

Rodokmen štěňátek na pedigreedatabase zde.

Popis rodičů:

Ferox je 4 letý pes s perfektním zdravím, přátelskou povahou a úspěchy ve sportu, na výstavách, i sportovní kynologii. Má provedeno nespočet zdravotních testů, všechny s těmi nejlepšími výsledky (viz níže). Na poli výstavním dosáhl nejvyššího mezinárodního titulu „Interšampion (C.I.B.)“ udělovaného mezinárodní kynologickou federací v Belgii. Mimo to je mnohonásobný národní šampion a držitel řady titulů a ocenění z různých typů výstav. Je to velmi aktivní pes, který se s chutí vrhá do jakékoliv psí aktivity. Účastnil se i mnoha soutěží v různých psích sportech, zkusil si záchranářskou činnost, obedience, běh a nyní se aktivně věnuje především tréninku sportovní kynologie dle IGP, která ho baví nejvíc. Miluje obrany i stopařinu a trénuje na zkoušku BH-VT. Má stejně jako Frozen složenou vytrvalostní zkoušku (AD) již z května 2021.

Frozen je 5 letá fena, maminka již dvou vrhů (Andílků a Elfů). Je stejně jako Ferox velmi akční. Nejvíc se realizuje ve sportu. Běhá canicross a překážkové závody, je to skvělý tahoun, ničeho se nebojí, do všeho jde s elánem, nadšením a důvěrou. Za své celoživotní úspěchy ve sportu jí byl českým klubem udělen titul Mistr vytrvalostních sportů. Také se stala v roce 2021 nejlepším bílým ovčákem ve vytrvalostních sportech „Makáč roku 2021“. Vyhrála historicky první mistrovství bílých ovčáků v překážkovém běhu 2022 a řadu dalších medailí z různých sportovních klání. V roce 2022 složila vytrvalostní zkoušku (20 km běh + test poslušnosti). Vyzkoušela si také trochu obrany, které jí moc bavily, absolvovala základní výcvik poslušnosti, pro zpestření dne sem tam chodí na cvičák. Baví jí jakákoliv aktivita, kterou jí nabídneme. Není to jen sportovně založená fena, ale má na svém kontě také desítky výstav a výstavních ocenění. Byl jí udělen titul Interšampion (C.I.B.), v několika zemích se stala Grandšampionkou, šampionkou a v mládí také junior šampionkou. Je to naprostý výstavní profesionál, který se rád předvádí a je radost ji vystavovat. Povahově je velmi vyvážená, přátelská, socializovaná, svoji rodinu miluje nade vše. Nebojí se cizích lidí, hlasitých zvuků (ohňostroj, bouřka, doprava…), jiných zvířat, či čehokoliv jiného. Její zdravotní výsledky jsou též perfektní. Spoustu jejích fotografií, videí a ocenění si můžete prohlédnout na její osobní stránce zde.

Zdraví:

Ferox – HD: A1 / A1, ED: 0 / 0, LÜW (LTV) – 0, Spondylose – 0, OCD – Free, MDR1 – Free, DM – Free, MH – Free, Ektodermale Dysplasie – Free, HUU – Free, Hämophilie Typ 1 – Free, Hämophilie Typ 2 – Free, CLAD III – Free, MPS VII – Free, RCND – Free, PRA – Free, PRCD – Free, HZ pituitary dwarfism: N/N – Free, BAER test – OK, slyší na obě uši, ultrazvuk srdce – bez nálezu dědičných vad, plnochrupý, nůžkový skus, 66,5 cm, 36 kg, DNA uložena

Frozen – HD A, ED 0/0, LÜW (LTV) – 0, MDR1 – free, plnochrupá, nůžkový skus, 59 cm, 32 kg

 

Štěňátka:

Všechna štěňátka ve vrhu jsou dlouhosrstá. Máme 2 kluky a 3 holčičky, žádné štěňátko není volné, další vrhy plánujeme na září 2023, kde přijímáme rezervace na štěňátka. Štěňátka z vrhu I by měla mít předpoklady pro výstavy, chov, sport a samozřejmě také jako ideální parťáci pro jakoukoliv společnou činnost se svojí novou rodinou. Inspektoři budou žít různě po Evropě, kromě ČR také ve Francii, Velké Británii a Rakousku.

Všechna štěňátka u nás postupně prochází promyšleným socializačním programem o mnoha fázích. Socializaci věnujeme velkou pozornost a soustředíme se na to, aby štěňátka od nás následně odcházela sebevědomá, socializovaná a nebojácná. Začínáme velmi brzy, již pár dní po porodu, a pokračujeme postupně jednotlivými navazujícími fázemi, dle vývoje štěňat a úměrně k jejich věku. Pokud štěňátka zůstávají do 8 týdnů, jedná se zhruba o 30 různých fází. Pokud z důvodu exportu a předpisů cílové země musí zůstat déle, může se jednat až o 50 socializačních fází. Každou část socializace natáčíme na videa, která zasíláme společně se spoustou fotek budoucím majitelům v rámci pravidelných reportů, příp. vybraná videa zveřejňujeme na našem webu, Youtube kanále a na FB stránce naší chovatelské stanice. Pro jasnější představu, jak u nás socializace probíhá a co která fáze znamená, si můžete přečíst u předchozích vrhů, příp. shlédněte jednotlivá publikovaná socializační videa – např. u vrhu H zde, F zde, příp. vrhu B zde, nebo vrhu A zde. Případně navštivte náš Youtube kanál zde, kde najdete všechna naše videa (již téměř 300 různých videí) na jednom místě.

Před odchodem do nových domovů procházejí u nás štěňátka povahovým testem (Volhardův osobnostní test), kde se prověří jejich charakterové vlastnosti a předpoklady. Na základě výsledků z tohoto testu a plánovaného využití štěňátek budoucími majiteli vybíráme ta nejvhodnější štěňátka pro ty nejlepší rodiny, aby si spolu co nejlépe „sedli“.

Štěňátka prošla těmito socializačními fázemi:

Fáze 1: Dotýkání, zvedání, manipulace, převracení, otevírání pusinky, hlazení, mazlení a zvykání na jakoukoliv takovou péči

Fáze 2: Mazlení s dětmi

Fáze 3: Stříhání a úprava drápků

Fáze 4: Podávání léků (odčervení)

Fáze 5: Měkké hračky

Fáze 6: Překážky

Fáze 7: Nerovné povrchy

Fáze 8: Zvuky (fén, vysavač, bouchání, sekačka, ohňostroje…)

Fáze 9: Pobyt v transportním boxu

Fáze 10: Jízda autem

Fáze 11: První pobyt venku

Fáze 12: Ostatní psi – Souhrnné video z fází 6-12 zde

Fáze 13: První kašička

Fáze 14: Hygienické návyky

Fáze 15: Visící a hýbací hračky

Fáze 16: Děsivé plandající věci

Fáze 17: Otevírání deštníku

Fáze 18: Doprava na rušné silnici

Fáze 19: Jízda v rachtajícím nákupním košíku

Fáze 20: Dětské hřiště

Fáze 21: Štěkající psi za plotem – Souhrnné video z fází 15 – 21 zde

Fáze 22: Návštěva dětí ve škole

Fáze 23: Robotický vysavač

Fáze 24: Domácí vysavač

Fáze 25: Zvuk elektrocentrály

Fáze 26: Socializační návštěvy

Fáze 27: Prohlídka u veterináře + 1. očkování

Fáze 28: Nosework

Fáze 29: Zkoušíme BARF

Fáze 30: Nastartovaná terénní čtyřkolka – Souhrnné video z fází 22 – 31 zde

Fáze 31: Volhardův osobnostní test – videa zde: černá, fialová, růžová, modrý, šedý

Fáze 32: Koupání, fénování

Fáze 33: Trénink chůze na vodítkách

Fáze 34: Procházka po rušné ulici

Fáze 35: Hlazení, mazlení od cizích lidí

Fáze 36: Vlakové nádraží – Video z fází 35 – 36

Fáze 37: Vyčesávání srsti

Fáze 38: Čekání před obchodem

Fáze 39: Návštěva nákupního centra

Fáze 40: Trénink nasazení náhubku

Fáze 41: Cesta hromadnou dopravou

Fáze 42: Návštěva obchodu

Fáze 43: Setkání s jinými druhy zvířátek zblízka

Fáze 44: Posuvné a otočné dveře – Souhrnné video z fází 38 – 44

Fáze 45: Vakcinace + veterinární prohlídka 12. týden

Fáze 46: Rušné prostředí psích závodů

Rodokmen

C.I.B., MultiChampion, National winner, AD
FEROX von der Bayernwache
BH DJCH VDH, DCH VDH, BH
Shamrock Shepherds Avalon
DJCH
Uncle Sam vom Sutumer Grund
Kentalo vom Sutumer Grund
ISCH C.I.B ISVetCh RW-17 CH VA1 DTVDH,DT.JU.
Vajra Diamont of Haely`s Future
DCH
Lugia P`tits Loups d`Amour
CH
Regalwise Noble Denver Alpha
Eagle from America des Gardiens du Pacte
BH/VT, RH, ZTP V
Afra von der Bayernwache
V1, IPO 3
Attila vom Altvilstal
Horant vom Vilstaler-Land
Kimba vom Vilstaler Land
V, CAC, VBH SV, AD SV, FPR3
Cilka z Plavské Zahrady
AJCH, ACH, DCH, CHCH, WSÖClubCH, DVetCH, AVetCH, BH/VT, SCHH2, IPO3
Finn vom Sutumer Grund
V1
Arica Galanthus Flori
C.I.B. Grand šampion ČR Klubový Grand šampion Grand šampion Černé Hory Šampion ČMKU Šampion ČR Šampion SK Šampion Černé Hory Šampion Srbska Šampion Kosova Šampion Bosny a Hercegoviny Klubový šampion Junior Šampion Šampion štěňat SK Národní vítěz BOB, BOS CACIB JBOB multi CAC / CAJC / V1 / VN1 Mistr vytrvalostních sportů Makáč vytrvalostních sportů 2021 Mistr BŠO v překážkovém běhu 2022 Vytrvalostní zkouška
C.I.B., Multi Ch, Hungarian Club Champion
Tom Jones Ice Lilien
Juan of Skah Dakota
Born to Win White Dante
JW-W05
Ezira-Shideezh of Skah Dakota
C.I.B., JBIS, JCh SRB
Lilien-Dragonwings
Vonder von Diamond
Rena
Multi Ch, Nordic Winner 2016, JCh, BISS3, Club Champion
Jam of Trebons Berger Blanc
WW08, WW11, ES Ch
Horsebo U2
Al-Pacino of Haely's Future
DK Ch, EU W05, NORDUCH
Enjoy Of White Sunshine
GI Ch
Galilea of Trebons Berger Blanc
Horsebo One
Eur Ch 09
Class Apart of Trebons Berger Blanc

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 23 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *