Vrh „I“ NIKTEL (CZ)

* jaro 2023náš vlastní odchov
Vrh „I“ NIKTEL (CZ)

Na jaro 2023 plánujeme další vrh po naší úžasné FROZEN Of Trebons Berger Blanc – tedy vrh „I“. Vybrali jsme spojení s krásným a velmi univerzálním krycím psem z Německa FEROX von der Bayernwache. Oba rodiče mají velmi zajímavý rodokmen se spoustou úspěšných zahraničních předků z celé Evropy a dokonce i Ameriky. Mezi rodiči není v 5 generacích nazpět žádná příbuznost.

Rodokmen štěňátek na pedigreedatabase zde.

Popis rodičů:

Ferox je 3,5 letý pes s perfektním zdravím, přátelskou povahou a úspěchy ve sportu, na výstavách, i sportovní kynologii. Má provedeno nespočet zdravotních testů, všechny s těmi nejlepšími výsledky (viz níže). Na poli výstavním dosáhl nejvyššího mezinárodního titulu „Interšampion (C.I.B.)“ udělovaného mezinárodní kynologickou federací v Belgii. Mimo to je mnohonásobný národní šampion a držitel řady titulů a ocenění z různých typů výstav. Je to velmi aktivní pes, který se s chutí vrhá do jakékoliv psí aktivity. Účastnil se i mnoha soutěží v různých psích sportech, zkusil si záchranářskou činnost, obedience, běh a nyní se aktivně věnuje především tréninku sportovní kynologie dle IGP, která ho baví nejvíc. Miluje obrany i stopařinu a trénuje na zkoušku BH-VT. Má stejně jako Frozen složenou vytrvalostní zkoušku (AD) již z května 2021.

Frozen je 4,5 letá fena, maminka již dvou vrhů (Andílků a Elfů). Je stejně jako Ferox velmi akční. Nejvíc se realizuje ve sportu. Běhá canicross a překážkové závody, je to skvělý tahoun, ničeho se nebojí, do všeho jde s elánem, nadšením a důvěrou. Za své celoživotní úspěchy ve sportu jí byl českým klubem udělen titul Mistr vytrvalostních sportů. Také se stala v roce 2021 nejlepším bílým ovčákem ve vytrvalostních sportech „Makáč roku 2021“. Vyhrála historicky první mistrovství bílých ovčáků v překážkovém běhu 2022 a řadu dalších medailí z různých sportovních klání. V roce 2022 složila vytrvalostní zkoušku. Vyzkoušela si také trochu obrany i poslušnost, pokud bychom měli více času se tomu s ní věnovat, bylo vidět, že by jí to také bavilo. Není to jen sportovně založená fena, ale má na svém kontě také desítky výstav a výstavních ocenění. Byl jí také udělen titul Interšampion (C.I.B.), v několika zemích se stala Grandšampionkou, šampionkou a v mládí také junior šampionkou. Je to naprostý výstavní profesionál, který se rád předvádí a je radost ji vystavovat. Povahově je velmi vyvážená, přátelská, socializovaná, svoji rodinu miluje nade vše. Nebojí se cizích lidí, hlasitých zvuků (ohňostroj, bouřka, doprava…), jiných zvířat, či čehokoliv jiného. Její zdravotní výsledky jsou též perfektní. Spoustu jejích fotografií, videí a ocenění si můžete prohlédnout na její osobní stránce zde.

Zdraví:

Ferox – HD: A1 / A1, ED: 0 / 0, LÜW (LTV) – 0, Spondylose – 0, OCD – Free, MDR1 – Free, DM – Free, MH – Free, Ektodermale Dysplasie – Free, HUU – Free, Hämophilie Typ 1 – Free, Hämophilie Typ 2 – Free, CLAD III – Free, MPS VII – Free, RCND – Free, PRA – Free, PRCD – Free, HZ pituitary dwarfism: N/N – Free, BAER test – OK, slyší na obě uši, ultrazvuk srdce – bez nálezu dědičných vad, plnochrupý, nůžkový skus, 66,5 cm, 36 kg, DNA uložena

Frozen – HD A, ED 0/0, LÜW (LTV) – 0, MDR1 – free, plnochrupá, nůžkový skus, 59 cm, 32 kg

 

Štěňátka:

Štěňátka by se mohla narodit cca v dubnu 2023. Očekáváme narození pouze dlouhosrstých štěňátek s předpoklady pro výstavy, chov, sport a jako ideální parťáky pro jakoukoliv společnou činnost se svojí novou rodinou. Hledáme ty nejlepší milující rodiny, ideálně se zájmem o nějaké psí aktivity.

Všechna štěňátka u nás postupně prochází promyšleným socializačním programem o mnoha fázích. Socializaci věnujeme velkou pozornost a soustředíme se na to, aby štěňátka od nás následně odcházela sebevědomá, socializovaná a nebojácná. Začínáme velmi brzy, již pár dní po porodu, a pokračujeme postupně jednotlivými navazujícími fázemi, dle vývoje štěňat a úměrně k jejich věku. Každou fázi vždy natáčíme na videa, která zasíláme společně se spoustou fotek budoucím majitelům v rámci pravidelných reportů, příp. vybraná videa zveřejňujeme na našem webu, Youtube kanále a na FB stránce naší chovatelské stanice. Pro jasnější představu, jak u nás socializace probíhá a co která fáze znamená, si můžete přečíst u předchozích vrhů, příp. shlédněte jednotlivá publikovaná socializační videa – např. u vrhu F zde, příp. vrhu B zde, nebo vrhu A zde. (nebo pro zobrazení stránky se všemi videy najednou klikněte u stránek některého z dřívějších vrhů dole na tlačítko VIDEA, pro načtení všech videí je většinou nutné ještě obnovit stránku pomocí F5).

Před odchodem do nových domovů procházejí u nás štěňátka povahovým testem (Volhardův osobnostní test), kde se prověří jejich charakterové vlastnosti a předpoklady. Na základě výsledků z tohoto testu a plánovaného využití štěňátek budoucími majiteli vybíráme ta nejvhodnější štěňátka pro ty nejlepší rodiny, aby si spolu co nejlépe „sedli“.

Rodokmen

C.I.B., MultiChampion, National winner, AD
FEROX von der Bayernwache
BH DJCH VDH, DCH VDH, BH
Shamrock Shepherds Avalon
DJCH
Uncle Sam vom Sutumer Grund
Kentalo vom Sutumer Grund
ISCH C.I.B ISVetCh RW-17 CH VA1 DTVDH,DT.JU.
Vajra Diamont of Haely`s Future
DCH
Lugia P`tits Loups d`Amour
CH
Regalwise Noble Denver Alpha
Eagle from America des Gardiens du Pacte
BH/VT, RH, ZTP V
Afra von der Bayernwache
V1, IPO 3
Attila vom Altvilstal
Horant vom Vilstaler-Land
Kimba vom Vilstaler Land
V, CAC, VBH SV, AD SV, FPR3
Cilka z Plavské Zahrady
AJCH, ACH, DCH, CHCH, WSÖClubCH, DVetCH, AVetCH, BH/VT, SCHH2, IPO3
Finn vom Sutumer Grund
V1
Arica Galanthus Flori
C.I.B. Grand šampion ČR Klubový Grand šampion Grand šampion Černé Hory Šampion ČMKU Šampion ČR Šampion SK Šampion Černé Hory Šampion Srbska Šampion Kosova Šampion Bosny a Hercegoviny Klubový šampion Junior Šampion Šampion štěňat SK Národní vítěz BOB, BOS CACIB JBOB multi CAC / CAJC / V1 / VN1 Mistr vytrvalostních sportů Makáč vytrvalostních sportů 2021 Mistr BŠO v překážkovém běhu 2022 Vytrvalostní zkouška
C.I.B., Multi Ch, Hungarian Club Champion
Tom Jones Ice Lilien
Juan of Skah Dakota
Born to Win White Dante
JW-W05
Ezira-Shideezh of Skah Dakota
C.I.B., JBIS, JCh SRB
Lilien-Dragonwings
Vonder von Diamond
Rena
Multi Ch, Nordic Winner 2016, JCh, BISS3, Club Champion
Jam of Trebons Berger Blanc
WW08, WW11, ES Ch
Horsebo U2
Al-Pacino of Haely's Future
DK Ch, EU W05, NORDUCH
Enjoy Of White Sunshine
GI Ch
Galilea of Trebons Berger Blanc
Horsebo One
Eur Ch 09
Class Apart of Trebons Berger Blanc

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 23 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *