Winter dog game 2022

26.02.2022Lyžařský areál Krajka, Kraslice
Závodní sezóna 2022 úspěšně zahájena! 🤩
Po dvouměsíční závodní pauze jsme zpět na startu. Zaběhli jsme si první závod seriálu Dirty dog challenge na cca 6 km, a to v lyžařském areálu Krajka v Kraslicích. Už název sliboval spoustu sněhu, zimy a kopců a bylo tomu tak. Když jsme vybíhali sněžilo, trať pokrytá sněhem od začátku až do konce, místy jsme se bořili i několik desítek cm. Trať technická, první půlka závodu prakticky jen do kopce, nastoupáno cca 240 výškových metrů. Pak logicky zase hodně z kopce, což ve sněhu a místním terénu byla možná ještě větší sranda. Překážek na trati nebylo moc, když už tak poměrně jednoduše zvládnutelné, ale co závod dělalo náročným byl především právě terén. Probíhali jsme spoustou strží a ďolíků, nahoru a dolů. To psy moc bavilo, tak bylo náročné je udržet, aby nás neuvláčeli, i tak jsme se dolů klouzali po zadku, nahoru šplhali po čtyřech. Celkově ale super závod.
Erik Lajbner vyběhnul s Axlem fantastické 2./8 místo v kategorii nad 35 kg, já se Skazkou 14./49, Natálka s Diamond 32/49. Také běžela svůj úplně první závod Amálka z našeho odchovu s Vlastimil Halla 15./19 a Amálky sestru, naší Amigu, jsme propůjčili Renata Hallová a holky skončily na krásném 22. místě/49. Pro juniorky Amálku s Amigou to byl první překážkový závod a vedly si naprosto skvěle. 🐕‍🦺➖🏃‍♀️
Velké díky patří Iveta Kučerová za pohlídání štěňátek, bez které by tohle všechno nebylo možné.