Wild Grizzly OCRC – Prosečský Hřeben 2021

09.10.2021 - 10.10.2021Prosečský hřeben, Jablonec nad Nisou
Pořadatelé o tomto závodě říkají, že je to nejtěžší překážkový závod v ČR pro běžce se psy. Tak to byla pro nás rozhodně výzva.😎 Museli jsme si ho vyzkoušet na vlastní kůži a posoudit sami, letošní HDR bylo totiž taky dost HARD🥵. A výsledek? Noo, určitě nebyli daleko od pravdy. Závod měřil téměř 7 km s nemalým převýšením 350 m, těžkým terénem, prudkým stoupáním a ještě prudším klesáním😲. Trasa hodně připomínala výběh na Ještěd před pár týdny. K tomu navíc cca 20 velmi těžkých překážek – především silové a balanční. K naší radosti bylo jen pár minut před startem závodu vyřazeno pro velmi nízké noční teploty přeplavání rybníka🥳. Ještě dopoledne bylo vše omrzlé, tak si nedovedu představit tu teplotu vody a další 2/3 závodu běžet v mokrém oblečení. Naštěstí tedy tomu jsme se vyhnuli, ale i tak byl závod mimořádně náročný. Všichni jsme dělali nějaký ten handicap (já 3, tolik jsem jich v 1 závodě ještě nedělala).
Do závodu nastoupila celá naše dospělá psí smečka 🐺🐺🐺🐺🐺 jako tým White Warriors – Diamond s Vlastimil Halla, Skazka s odvážnou Renata Hallová, Axel s Erik Lajbner, já Miroslava Lajbnerová s Frozen a dokonce i naše Natálka (10 let) s Vendettou. Hlavní závod byl určen pro dospělé závodníky, děti měly závodit na zkrácené 2 km trase, ale pouze bez psů a to se Natálce nechtělo🤷‍♀️. Po domluvě s pořadateli jsme tedy převzali za Natálku zodpovědnost a směla startovat v hlavním závodě s námi. Zvládla ho nakonec naprosto bravurně, dala do závodu vše a opět překonala sama sebe👏. Na trati dokonce pomáhala jiné závodnici překonat obtížný úsek, když jí už docházely síly🥰. Věřila jsem, že to Natálka zvládne, ale samozřejmě jsem se o ní bála, jako vždycky a při všem. Výsledný čas měla něco málo přes 2 hodiny, umístění 29./ ze 33 žen. Karolínka (5) tentokrát běžela dětský závod bez psa.🏃‍♀️
Mě a Erikovi trať velmi sedla a tentokrát jsme oba brali bronz!🥉 A to jsme při pročítání startovní listiny museli přiznat, že jsme tam téměř nejstarší🤦‍♀️. Měřit síly s běžci i o 20 let mladšími chce notnou dávku odvahy 😅. Erik byl nakonec o kousek rychlejší než já v čase 55:29 skončil 3./14 mužů🎉. Já na poslední překážce ještě šla na handicap, tak výsledný čas 56:46 a umístění 3./33 žen🎉. Daiminka 11./14 a Skazka 15./33.💪
Děkujeme pořadatelům za krásný závod, určitě jsme k Vám nezavítali naposledy. ☺️