Valcha V Tahu

23.11.2019Plzeň
Valcha V Tahu

Pravda, zavírák sezóny už proběhl před 2 týdny, ale byl by to obrovský hřích nejít se proběhnout, když nám počasí pořád tak přeje a jako zázrakem se nám zatím vyhýbají i všechny bacily. Takže jsme si dnes, jen tak pro radost, střihly canicrossový závod v Plzni „Valcha V Tahu“.

Poprvé v životě jsem běžela závod s jiným tahounem než s mojí úžasnou Daiminkou. Chtěla jsem si zkusit, jak nám to společně půjde s mladší Frozen. Příští rok nás čeká asi společných výběhů víc, pokud Daiminka, dle plánu, dá na jaře přednost mateřským povinnostem, tak abychom obě věděly, co nás čeká. Frozen zatím běžela pár závodů na jaře s naší 8-letou Natálkou, ale „velký“ závod si ještě nezkusila. Takže teď přišla její chvíle.

Napoprvé jsme zvolily „jen“ sprint na 4,25 km. Před startem jí trochu rozhodil všeobecný hlahol a hlasitý štěkot v prostoru startu. Ale než přišla řada na náš start, už si na nové prostředí zvykla a na trať jsme vybíhaly v naprostém klidu. Většinu trasy se, k mému údivu, držela přede mnou ve velmi lehkém tahu. Nesměla jsem na ní ale promluvit, chválit jí, to se pak totiž okamžitě otočila a běžela ke mě. Ona je prostě svá a potřebuje i na běh svůj vnitřní klid. Jakmile nás na trati někdo předběhl, okamžitě se nechala vyhecovat a napálila tempo, aby se ho udržela, sotva jsem v těch chvílích stíhala zvedat nohy. Takže myslím, že jsme na dobré cestě, aby to příští závod bylo ještě lepší. Celkově 27. místo z 37 závodnic, tempo 5:27 min/km – nic oslnivého, ale přijely jsem si to především vyzkoušet spolu a taky vyzkoušet nový postroj. Zdá se, že sedí perfektně, děkujeme Hela Levíčková.

Po doběhnutí závodu jsme na vyklusání pak Frozen ještě nechali běžet s Natálkou nejkratší trať cca 2,9 km. Šlo jim to hezky, jen když Frozen párkrát pěkně zatáhla, Náťa se na podmáčeném terénu pěkně natáhla. Ale jinak si myslím, že si to obě užily a v cíli vypadaly spokojené. Ani jejich výsledek nebyl vůbec špatný – 13. místo z 21 závodnic (z toho děti jsem zaregistrovala jen 2). Jsem na ně moc pyšná.

Tak uvidíme, jestli byl tohle už opravdový závěr sezóny, nebo jestli nás ještě někde něco zláká. Nikdy neříkej nikdy.

Děkujeme Vtahu za super organizaci, krásnou trať, perfektní značení a příjemnou atmosféru… Než jsme dorazily domů, výsledky už byly on-line a před večeří už byly i fotky, neuvěřitelné. Zase se určitě někdy rádi k Vám vrátíme.

Fotografie z akce

Videa z akce

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 21 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *