Speciální výstava + Svod mladých

23.03.2019 - 24.03.2019Dětřichov, CZ
Speciální výstava + Svod mladých

Letošní speciální výstava byla zahájena předáváním cen za klubové soutěže za uplynulý rok. Po změnách v bodování sportovních aktivit se psy se u hodně z nich se jednalo o vůbec první ročník. A my máme obrovskou radost, protože Daimee se stala historicky prvním „Makáčem vytrvalostních sportů“ Za rok 2018 posbírala na canicrossových závodech (které si vyzkoušela vlastně až na úplný závěr sezóny), nejvíc bodů a vyhrála tak toto ocenění. Za triumf si převzala na výstavě svůj diplom a pohár 🏆. Není to tedy jen krásná a výstavně úspěšná mladá dáma, ale je taky ve skvělé kondici, velmi fit a talentovaný neúnavný běžec.

Po vyhlášení všech soutěží již začalo samotné posuzování, přihlášeno bylo celkem 95 ovčáků. Rozhodčí Viera Staviarská (SK) měla velmi přísné oko, což my vždy vítáme. První šla na řadu krátkosrstá varianta srsti a my si přivezli jen samé dlouhosrsťáky, tak jsme měli spoustu času do posuzování. Jako obvykle jsme proto využili čas na naše oblíbené běhání. Oblékli jsme se do postrojů a proběhli se pár kilometrů po lesích v okolí.

Jak Daimee, tak Frozen již jsou v kruhu velmi suverénní, úplné ostřílené matadorky, a tak je radost je předvádět. I z fotografií z výstavy z nich vyzařuje úplná vnitřní pohoda a klid. Po předchozím proběhnutí po lese jsou zcela uvolněné a společně si vystavování moc užíváme. Obě se byly tentokrát přihlášené i do soutěže „Dítě a pes 3-9 let“ s naší Natálií a její spolužačkou Nicol (8). Pro Nicol to byla výstavní premiéra vůbec a pro Frozen též první start v této soutěži.  Bylo krásně vidět, že i od mladičkých nezkušených psovodů se tyto skvělé fenky nechají v pohodě vystavit a ukázaly tak svoji skvělou povahu.

Vendettka je bohužel na běhání ještě moc mladá, její nožičky se ještě musí šetřit, tak ta ještě v kruhu překypuje energií a v kombinaci s pubertálním období si z nás sem tam dělá srandičky 🙂

Druhý den obě mladší fenky, absolvovaly svod mladých a učinily tak další krok k budoucímu uchovnění.

Kompletní výsledky:

DIAMOND WHITE ALASKA Dancing With Wolves (18 měs.)

– V1, CAC (mezitřída, 1/5)

FROZEN Of Trebons Berger Blanc (12 měs.)

– Výborná (třída mladých, 18 fen ve třídě)
– Absolvovala úspěšně svod mladých – je plnochrupá, nůžkový skus, výška 59 cm, výborné hodnocení od komise

VENDETTA Od Bijelih Andela (8 měs.)

– VN4 (třída dorostu, 4/4)
– absolvovala úspěšně svod mladých – je plnochrupá, nůžkový skus, výška 56 cm, velmi pěkné výsledky hodnocených kritérií

Fotografie z akce

Videa z akce

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 21 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *