3x MVP Druskininkai

03.08.2018 - 05.08.2018Druskininkai, Litva
3x MVP Druskininkai

Letošní letní dovolená měla vzhledem k přetrvávajícím tropickým teplotám v ČR jasný směr: SEVER. Proto jsme se tímto směrem porozhlédli ve zvoleném termínu po zajímavé psí akci, kterou by stálo za to navštívit. Volba padla na 3 mezinárodní výstavy v Litevském Druskininkai na začátku srpna. Cesta byla sice neskutečně dlouhá, ale ve všech ohledech stála za to. Výstavy se vydařily nadmíru dobře, takže po třech výstavních dnech jsme si mohli domu odvézt šampiona Litvy (AXEL) a junior šampiona Litvy (Diamond). Frozen na místní poměry byla bohužel ještě příliš mladá, otevírali se zde třídy až od 6 měsíců věku.

Kompletní výsledky Axel:

3.8. Dzukija 2018
V1, LT CAC, CACIB, BOS, rozhodčí: Viachaslav Viarbitski (BY)

4.8. Druskininkai Cup 2018
V1, LT CAC, res. CACIB, rozhodčí: Valentin Fedorov (BY)

5.8. Druskininkai 2018
V1, LT CAC, CACIB, BOS, rozhodčí: Tatyana Chumakina (BY)

Axel dokončil plný šampionát Litvy (získáním 3x LT CAC) a opět bez využití reciproční dohody.

Současně získal potřebné body v klubové soutěži, aby mu mohl být udělen prestižní titul Český Klubový Grand Šampion. Je pouze 4. pes v historii, který na toto dosáhl a pouze 2. pes polodlouhé srsti!!!

Kompletí výsledky Daimee:

3.8. Dzukija 2018
V1, JN (=CAJC), BOJ, rozhodčí: Viachaslav Viarbitski (BY)

4.8. Druskininkai Cup 2018
V1, JN (=CAJC), BOJ, Cruft’s kvalifikace 2019, rozhodčí: Valentin Fedorov (BY)

5.8. Druskininkai 2018
V1, JN (=CAJC), BOJ, rozhodčí: Tatyana Chumakina (BY)

Jsme neskutečně šťastní z fantastických výsledků naší mladé naděje z tří mezinárodních výstav v Druskininkai v Litvě. Dokončila plný junior šampionát Litvy (vyhrála 3x JN) a nevyužila tak reciproční dohodu mezi ČR a Litvou. Současně se stala novou českou klubovou šampionkou.

Musíme poděkovat všem rozhodčím a celému organizačnímu týmu za nádhernou výstavu s perfektní atmosférou na krásném místě Druskininkaiského letiště s dominantou města Snow Arénou v pozadí.

———————————

Dále jsme v Litvě zůstali dalších několik dní na plánované dovolené. Ve zkratce lze říci, že Litva je úžasná země se spoustou jezer a borovicových lesů ve vnitrozemí. Několik národních parků, kde téměř nepotkáte živáčka. Ideální na procházky v přírodě a psí „lachtani“ si přitom zaplavou dosyta. Sluníčko Vás tam navíc neusmahne jako tady. Podnebí je chladnější, kolem 20 – 24st. C (i když letos měli jednou i 30), častěji lehké přepršky. Na pobřeží krásné písečné pláže, pokud se přeplavíte trajektem na Kurskou kosu, je tam vyhlášená „Baltská Sahara“ – nádherné písečné duny se saharskými písky, krásná zákoutí na focení psů. Letos se dalo i v pohodě koupat, moře mělo 23 st. Balt není ani tak slaný, tak žádný se psů neměl žádné zažívací potíže z vody, i když si sem tam lokli. Na oficiální pláže, které jsou hlídané plavčíky byla cedule zákaz se psy, ale podle místních to tam nikdo neřeší, pár psů jsme tam viděli. Stačilo ale popojít o pár set metrů dál, za ceduli konec hlídané pláže s plavčíkem a tam už jsme byli sami a nikomu jsme nevadili. Projeli jsme jak přírodu, tak jejich nejznámější památky, pustili nás se psy téměř všude, jen někde, kde bylo o něco víc lidí bylo lepší je mít na vodítku. Košíky jsme ale nemuseli použít nikde. Lidi jsou hrozně milí a přátelští, všude jsme byli se třemi ovčouny za atrakci a všichni si nás fotili. Celkově je v Litvě dost málo psů, oni u domů většinou ani nemají ploty, tak by je tam těžko měli. Aspoň se dalo všude chodit bezstarostně a nemuseli jsme si je pořád volat k sobě. Divokou zvěř jsme taky nepotkali, vyjma jednoho zbloudilého zajíce. Takže Litvu můžeme ze všech ohledů vřele doporučit, pokud by někoho zajímalo víc praktických informací, rádi poradíme. 🙂

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 21 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *