MVP Brno 2019

22.06.2019Brno

47 přihlášených BŠO

 

Děkujeme rozhodčí paní Petře Márové. Frozen přesně dnes dovršila 15 měsíců, takže dnes byla její první šance předvést se v mezitřídě a tudíž první možnost získat CAC. V silné konkurenci 6 fen, (všichni starší než ona) dokázala zvítězit a vybojovat své první čekatelství na titul dospělého šampiona ČR. Rozhodčí se moc líbil její prostorný lehký pohyb a výborná stavba těla. Každou absolvovanou výstavou se Frozen stává zkušenější, tak je nyní radost ji vystavovat. Ví přesně co dělat a očividně si to užívá. Neřeší, kdo jí vede, tak se u ní pravidelně střídáme, aby měla občas změnu. Dokonce ji dnes v tréninku zkusila vystavit i naše 3-letá budoucí junior handlerka a holky si vedly výtečně. Je to prostě zlatíčko.

Axel si taky nevedl vůbec špatně. Po našem ranním 5 km výběhu, byl zcela uvolněný a skvěle rozhýbaný. Obdržel tak krásné hodnocení. Paní Márová vždy všechny posuzované psy velmi důkladně prohlédne a žádná vada jí zpravidla neujde. Pokud nějakou objeví, neváhá zadat horší známku nebo neudělit titul. I proto jsme rádi, že se Axel jejímu přísnému oku líbil.

Daimee už v ČR posbírala všechny 3 čekatelství CAC, které potřebovala z letošní sezóny, tak už jen čeká na rok 2020 pro dokončení dospělého šampionátu ČR v další výstavní sezóně. Také už si na minulé výstavě před 2 týdny dosbirala potřebné body na titul Klubový Grand šampion, tak jí už dnes v podstatě o nic nešlo. Takže jsme se rozhodli dát možnost naší dceři Natálce (8) jí dnes vystavit. Byla to jejich premiéra v kruhu mezi dospělými, zatím si to jen spolu párkrát vyzkoušeli v dětské soutěži na klubové výstavě. Šlo jim to dnes moc hezky, paní rozhodčí Natálčin handling velmi ocenila a do posudku jí napsala mj. i „vynikající předvedení“. Jsme na obě moc pyšní. Bohužel Daimee postupně za poslední 2 týdny ztratila veškerou podsadu, a tak její srst teď není v nejlepší výstavní kondici, takže známka „velmi dobrá“ nebyla dnes velkým překvapením. Také Vendetta začala před pár dny extrémně línat. Doteď byla největší medvěd ze všech, ale aktuálně se rozhodla, že všechny chlupy shodí najednou, takže její srst teď také není ideální. Bohužel i její „velmi dobrá“ byla zasloužená.

Na cestě na výstavu jsme na D1 uvízli v obrovské koloně – 18 km dlouhé! V jeden okamžik už to vypadalo, že veškeré úsilí vynaložené na koupání, sušení psů, balení věcí a ranní vstávání přijdou vniveč, protože to prostě nemůžeme stihnout. Nakonec jsme se z kolony naštěstí dostali a přijeli akorát včas i na ranní výběh. Byla by velká škoda promeškat takovou krásnou výstavu.

Výsledky:

FROZEN of Trebons Berger Blanc (15 měsíců), mezitřída
V1, CAC (6 fen!)

AXEL Donnevara (3,5 roku), třída šampionů
V2, res. CAC, res. CACIB

DIAMOND WHITE ALASKA Dancing with Wolves (22 měsíců), třída šampionů
VD 2

VENDETTA Od Bijelih Andela (10 měsíců), třída mladých
VD

Videa z akce

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 21 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *