Letní Extreme Dog Race Žernov, 2021

20.08.2021 - 21.08.2021Žernov
Sotva jsme popadli dech po předchozím etapovém závodě v Jizerkách, už jsme se vydali na další sérii extrémních překážkových závodů v Žernově🏃‍♀️🏃🏃‍♀️🏃‍♀️🐺🐺🐺🐺, a to noční, denní (long i base), rodinný i juniorský, aneb běhá celá rodina. A aby toho nebylo málo, v pátek jsme to ještě vzali „zkratkou“ přes mezinárodní výstavu v Bratislavě, kde Vendettka dokončila titul Grandšampiona Slovenska 🏆(získala ocenění V1, CAC, CACIB, BOS), aby se mohla jen o pár hodin nato vykoupat v blátě na závodě. 🙈
Noční závod jsme startovali před 22 hod., takže opravdu už za úplné tmy🌚. Byl to úplně první překážkový závod konaný v noci na území ČR. Žádné úlevy na překážkách, náročný terén, strmé klesání i stoupání, řeka, bláto, trať necelé 4 km, takže skutečně extrémní závod. Moc jsme si ho užili, běželi jsme celou dobu všichni společně, navzdory všemu se běželo krásně a Axel a Vendetta přímo letěli, do překážek se vrhali po hlavě a pomáhali nám, jak mohli. Zaslouženě se tak i krásně umístili, Axel s Erikem 2. místo🥈, Vendetta se mnou 7. místo z 33 žen v kategorii 19 – 39 let. Už se těším na příští rok, až budu moct startovat v kategorii 40+, kterou bych se svým časem letos dokonce vyhrála. 🤷‍♀️
Ráno jsem nastoupila na trať 6,7 km s Frozen. Ona je prostě dokonalá, kontinuálně cválá vpřed, letí přes překážky a dává přitom najevo, jak moc si to užívá😍. Všechno jsme společně překonaly (až na házení oštěpem, na to jsem fakt levá🤦‍♀️) a doběhly do cíle v 5. nejlepším čase z 64 žen (19-39 let).
V poledne Erik nastoupil na longovou trať, tentokrát s Daiminkou. Spolu v závodě ještě neběžěli, tak Erik byl velmi mile překvapen, jaký je skvělý tahoun, doslova prohlásil, že „jede jako lokomotiva“. 😆🚂 Ještě větší překvapení bylo jejich úžasné 1. místo v kategorii mužů nad 40 let! 🥇
Další na trať šla Natálka (10) s Vendettkou v kategorii juniorů. Trať byla zkrácená na 2 km, ale překážky zůstaly stejné, náročné jako pro dospělé závodníky. Všechno zvládly bravurně a doběhly si pro krásné 5. místo z 19 juniorů (8-15 let).💪
A jako třešnička na dortu byl start naší nejmladší Karolínky (5), opět s Frozen🤩. Trať i překážky stejné jako junioři. Vše jsme proběhly společně, holky si vedly výborně, ničeho se nezalekly, jen z bahna Karolínka nadšená nebyla, ale to do příště taky natrénujeme😅.
Celý závod byl perfektně zorganizovaný, překážky zajímavé, náročné a krásně zpracované, tratě záživné a atmosféra výborná. Už se těšíme na zimní Extreme dog race 😀