Klánovický canicross 2021

17.10.2021Praha - Klánovice

Boříme mýty a posouváme hranice zase o kus dál! 💪 Bílý ovčáci jsou super sportovní psi a dnes nám to opět dokázali. Dnešní canicrossový závod při Klánovický Terénní Půlmaraton 2021 byl neuvěřitelný sprint na 5 km.😜 Bylo vidět, že naši chlupáči jsou natěsení už na startu a hned po vyběhnutí v hromadném startu nasadili vražedné tempo. První kilometr letěli v tempu 3:32 min/km💥. Dnešní velmi chladné počasí jim evidentně naprosto vyhovovalo. Trať vedla po krásných rovinatých širokých lesních cestách, tak se opravdu dalo běžet naplno. Málem jsme vypustili duši, ztratili plíce a namohli snad všechny svaly v těle🙈, ale stálo to za to, je z toho náš suverénně nejrychlejší běh vůbec – 5 km za 20:31, tj. v tempu 4:06 min/km🏆. Opět se k nám přidal také Vlastimil Halla s naší Daiminkou, běželi krásně a doběhli jen o malý kousek za námi. My jsme odstartovali s Erikem společně a celou trať jsme se drželi v těsném závěsu za sebou 🏃‍♀️🏃‍♂️. Až na závěrečný finiš už mi nezbyly síly, tak mě Erik v cíli o 3 vteřiny předběhl a Barča s dalším bělouším účastníkem o 1 vteřinu 😅 Nakonec tedy Erik s Axlem v kategorii 40+ krásné 4. místo ze 7 mužů, my s Frozen v ženách do 39 let (letos naposledy 😱) jsme se umístily 14./30. Pro děti byl v rámci doprovodného programu uspořádaný dětský závod na 1 km a mladší na 400 m, tak si dnes zaběhly další závod i Natálka a Karolínka. Hlavní závod dne Klánovický Půlmaraton pro 1700 běžců startoval chvíli po nás, bylo hodně zajímavé vidět ty masy běžců 🤩. Dnešní akce se prostě vydarila po všech stránkách ✔️. Je fakt super mit kolem sebe tolik stejně naladěných fajn lidiček a pejsků. Díky všem, co jsme se dnes měli možnost s nimi zase vidět. ❤️