HDR Junior – Eger (HU)

12.10.2019Eger (HU)

Naše dvě juniorky si spolu zkusily svůj první společný závod. Natálka (8 let) s Vendettou (15 měsíců) zdolaly 2 km technicky náročné kopcovité tratě v Maďarském Egeru. Cestou na ně čekalo 6 překážek – podlézání, přenášení, házení, přelézání, apod.. Až na házení (na to je Natálka střevo od malička) vše zvládly na výbornou. Natálka si krásně poradila i s trampolínou, kam se Vendettce nejdřív nechtělo skočit, tak ji tam vyzvedla a pak už ji společně přeběhly. Pro obě to byl skvělý zážitek a určitě cenná zkušenost do budoucna. Natálka byla nadšená a vydala ze sebe maximum. Vendetta je ještě hodně mladá a v takovémhle rušném prostředí závodů byla poprvé v životě, tak je pochopitelné, že byla sem tam trochu roztěkaná (navíc nás viděla podél trati, jak jsme různě přebíhali, abychom je zdokumentovali, tak místy chtěla místo dopředu jít k nám), ale jinak běžela krásně a hezky Natálce v tahu pomáhala. Věřím, že jakmile bude další možnost, holky si to hned spolu rády zopakují. Dětí soutěžilo celkem kolem 70, rozděleny do několika kategorií. Natálka skončila mezi holčičkami 8-11 let na krásném 8. místě (z 28), i přesto, že byla v kategorii jedna z nejmladších. Jejich výsledný čas byl 14:57.