Hard Dog Race – Not Just Run/Runoween 2021

30.10.2021Vácduka, Maďarsko
Charitativní halloweenský🎃 canicrossový závod v Maďarsku🇭🇺, kde jsme prostě s naší smečkou nemohli chybět a reprezentovat české barvy (jako jediní účastníci z ČR). Byl to poslední ze tří typů HDR závodů, který jsme potřebovali ke složení tzv. PYRAMIDY CTI z medailí BASE – WILD – NJR. Konečně je doma! A navíc vezeme jedno zlato 🥇
Na celé akci vládla skvělá atmosféra, všude se to hemžilo běžci i pejsky v nejroztodivnějších halloweenských kostýmech. Tak jsme se na sobě také vyřádili a běželi jako zombie 🧟‍♂️, čarodějnice 🧙‍♀️ a krvelačná beruška 🐞 Závod měl být 6+ km, ale jak už to v poslední době u HDR bývá, trochu se protáhl a konečná délka byla 8,2 km s převýšením přes 220 m🤦‍♀️. Trať pro Juniory 2,5 km.😜
Po několikahodinové cestě jsme byli notně unavení, ale dali jsme do běhu vše a stálo to za to.💪 První vyběhla Natálka s Vendettkou, napálily to, Vendetta krásně táhla a dotáhla Natálku až na 1. místo v kategorii holky + kluci 8-10 let (31 závodníků).👏 Absolutně mezi všemi juniory do 14 let byla 2./59 😱! My s Erikem běželi až odpoledne, bylo na konec října neobvyklé teplo, až 17 stupňů, tak běh v kostýmech bylo dost peklo. Erik Lajbner navíc s 2kg sekerou, jako součást masky 🪓. Ale poprali jsme se s tím a já a s Frozen proběhla cílem v čase 46:45 na 6. místě z 214 žen (jen asi minuta a půl nás dělila od medaile🤦‍♀️), Erik se Skazkou pak chvíli po nás na 25. místě ze 103 mužů. Za nás tedy velká spokojenost.👌
Děti směli startovat až od 8 let, tak Kája (5) si trasu juniorského závodu zaběhla jen na konci mimo závod se mnou jako brzdou. Její výsledný čas by stačil na 16. místo z 31 závodníků nejmladší kategorie 8-10 let. 😃