Hard Dog Race CZ 2020

05.09.2020Opatov
HARD DOG RACE Opatov 2020, vrchol sezóny v překážkových závodech se psy.
Letošní cíl byl, kromě toho si závod užít a přežít ve zdraví, také pokud možno překonat naše loňské výkony. Trať byla stejná jako vloni, jen se běžela v obráceném směru. Všeobecně jsme se s ostatními spoluzávodníky shodli, že tím byla letos náročnější. Bylo tam mnohem víc dlouhých táhlých kopců a brutální stoupání hned na začátku. Navíc jsme běželi oproti loňsku až odpoledne ve větším teplu (ráno jsme ještě potřebovali stihnout národní výstavu v Olomouci) a běželi jsme po velmi rozdupané a rozblácené trati od všech startujících před námi. Ale nakonec se podařilo cíl splnit! Erik stáhl svůj čas o víc než minutu, já i s pořád ještě bolavým kotníkem dokonce zlepšení o 3:38. Výsledný čas závodu tedy Erik + Axel 43:52, umístění 46./206 mezi muži (73/795 celkově ze všech závodníků), Mirka + Vendetta čas 45:18, umístění 45./589 mezi ženami (99/795 celkově).
Závod jsme si my i chlupáči spolu maximálně užili, všechny překážky jsme vcelku s lehkostí překonali, ani jednou jsme nemuseli dřepovat. Psi nás podrželi, jak v běžeckých pasážích, tak na překážkách, šli do všeho odhodlaně s námi. Dokonce a ani mladou Vendettku nic nerozhodilo, byl to její první takový velký překážkový závod. Jsme na ně neskutečně pyšní. Jsou to prostě parťáci na všechno a je vidět, jak moc je běhání baví a trocha bláta je rozhodně nezastaví. Jsme taky moc rádi, že letos se účastnilo zase o něco víc běloušů, a tak příští rok zkusíme dát dohromady i závodní bělouší tým.