Hard Dog Race Base CZ 2021

11.09.2021Hynčice pod Sušinou
Naše smečka se již tradičně zúčastnila největšího překážkového závodu u nás. Letošní ročník se konal na novém místě – ve Ski areálu Střibrnice a tím dostal úplně nový rozměr. Tohle byl skutečný HARD DOG RACE, nic pro gaučáky a povaleče, ale výzva pro opravdové bojovníky!🤩 Rozhodně nejnáročnější ročník vůbec. Žádné bahno, žádné rovinky, jen husté kopce. Ani nevím, jestli je bylo těžší vybíhat, nebo sbíhat.🤔 Místy to byl opravdu adrenalin. Ale my tuhle výzvu zdolali – vyběhli jsme si sjezdovku s převýšením přes 360 m, překonali se svými chlupatými parťáky řadu překážek (typu přelez, prolez, podlez, přenes, přebroď…), přeplavali jezero, seběhli sjezdovku zase dolů a po téměř 8 km doběhli vyčerpaní, ale šťastní do cíle.💪
Letos byla účast bílé smečky 🐾 opravdu hojná, potkali jsme se tam se spoustou přátel i nových tváří, atmosféra byla báječná, výhledy neskutečné a celý víkend jsme si tam se všemi moc užili.🥳
Já s Erik Lajbner jsme startovali ráno mezi Alfami s Frozen a Axlem. Celý závod jsme absolvovali společně, navzájem se povzbuzovali a dodávali sil na další záludnosti trasy. Cílovou páskou jsme proběhli ruku v ruce 👩‍❤️‍👨v čase 53:25, já jako 11. žena (ze 401 závodnic), Erik jako 22. muž (z 164 závodníků).
V poledne startovala naše mladá naděje, dcera Natálka s Vendettou. Překonali sami sebe, už jen tím, že se postavili na trať tak těžkého a dlouhého závodu. Se vším si krásně poradily a spolupracovaly spolu. Pro Natálku určitě zatím její nejdelší běh a největší sportovní výkon vůbec. 👏
A nakonec, jako úplně poslední závodníci letošního ročníku HDR vyběhli na trať další členové naší smečky – Erik (podruhé) tentokrát se Skazkou, Daiminka se stala mentorem pro nováčka závodu Vlastimil Halla a Frozen si střihla závod také podruhé, tentokrát s odvážnou Renata Hallová. Všichni závod dokončili v úctyhodném čase něco málo přes 1 hodinu a překonali tím především sami sebe. Tenhle závod nemá jediného vítěze, nemá žádné poražené, vítězství 🥇 patří všem, kdo seberou odvahu a jdou bojovat jako tým, jako „šest nohou, dvě srdce, jedna hrdost“❤.