Hard Dog Race 2022

03.09.2022Ski areál Králičák
Že jsme blázni, to už o nás asi každý ví, ale že jsme takoví blázni, že se postavíme na start jednoho z nejtěžších překážkových psích závodů hned několikrát za sebou v jednom dni, to už hraničí s šílenstvím. Ještěže těch tahounů máme tolik.
Trať necelých 6,5 km, převýšení 320 m, 16 překážek. První 4 km pouze do kopce, zbytek obrovský sešup dolů se spoustou výmolů, balvanů, klacků, šišek a jiných záludností, často schovaných ve vzrostlé trávě. Na start jsme se proto ráno postavili s velkým respektem. Že bude závod těžký, s tím jsme počítali, to máme rádi a proto takové výzvy přijímáme. Ale báli jsme se v nerovném a místy až nebezpečném terénu o naše vytlučené kotníky. Nakonec vše klaplo, seběhy a nebezpečná místa na trati jsme raději zpomalili a na úkor pár vteřin k výsledným časům navíc šli hlavně na jistotu, že doběhneme do cíle ve zdraví. Povedlo se. Překážky jsme překonávali snadno, chlupáči nám pomáhali, jak mohli, tak trestné dřepování přišlo jen u házení. Atmosféra byla skvělá, jen ten den utekl nějak strašně rychle, pořád jsme byli v jednom kole, buď se venčilo, připravovalo na start, nebo běželo, na nic jiného už moc čas nezbýval.
Takže letošní skóre: Erik startoval 3x, já Miroslava 2x a naše dcera Natálka 1x.
Cíl byl dát aspoň první běh pod hodinu, ostatní si jen tak vyklusat a užít, ale nějak se to vymklo kontrole a nakonec byly pod hodinu úplně všechny běhy. Já měla dokonce paradoxně ten druhý běh lepší čas než první a i pocitově se nám podruhé běželo lépe než napoprvé. Asi budu odteď běhat každý závod radši víckrát, abych si zlepšila časy. A ani nejsme nijak zvlášť zničení a rozlámaní, kupodivu se teď cítíme skvěle i po té závodní „smršti“. Také běžely naše odchovy Jiří Homola s Cennym, Renata Hallová s Destiny a 2x Vlastimil Halla s Amálkou a naší Skazkou, děkujeme, že jdete ve stopách rodičů Vašich chlupáčů. Na závěr dne proběhlo focení celé bílé HDR smečky, tedy všech bílých ovčáků, kteří běželi a mohli počkat až do konce. Ještě jednou všem děkujeme, bylo to super. A samozřejmě také velké poděkování patří organizátorům, pomocníkům, povzbuzovačům v čele s Johny Hawkeye Leinweber, bez kterých by to nešlo. Byli jste všichni skvělí!
Naše kompletní výsledky:
Erik + Diamond, čas 49:40, umístění 30./178 mužů
Erik + Amiga, čas 50:36, umístění 37./178
Erik + Axel, čas 51:30, umístění 42./178
Mirka + Bella, čas 51:32, 24./453 žen
Mirka + Frozen, čas 51:32, umístění 32./453
Natálka + Vendetta, čas 58:09, umístění 81./453 žen, jelikož juniorská kategorie se zde neotvírala, takže naprosto fantastický výsledek.