Extreme Dog Race MILITARY Josefov 17.-18.5.2024

17.05.2024 - 18.05.2024Josefov
Noční a denní překážkový závod v pevnostním městě Josefov. Krásné prostředí, fantastická atmosféra, přátelé, kam se podíváš a hromada nezapomenutelných zážitků. V rámci denního závodu proběhl i speciál – „Mistrovství“ v překážkovém běhu pro bílé ovčáky. O to víc jsme se na tento závod těšili a sešlo se nás tam opravdu hodně. Organizace naší cesty na závod byla poněkud složitější, jelikož v té době jsme měli doma ještě 8 šestitýdenních štěňátek, tak samozřejmě museli s námi. Tak jsme v pátek pobalili všech 15 psů, zapřáhli přívěs za obytňák a vyrazilo se.
V pátek večer proběhl noční závod na 3 km. Nechyběla voda, překážky a příjemné proběhnutí nočním Josefovem za svitu čelovek. Běžel téměř celý náš tým a všichni si to moc užili. Natálka s Erikem se dokonce ve svých kategoriích postavili na stupně vítězů (2. + 3. místo). Vyhlášení proběhlo pozdě večer, než jsme pak došli do auta obstarali všechny psy, chvilku poseděli s přáteli, tak bylo 1:30 ráno. Noc tedy byla velmi krátká a navíc s postelí nad tlupou štěňat i téměř bezesná.
Druhý den budíček 4:30. Ranní předzávodní kolotoč – venčení, zavodnění, krmení štěňátek a nezávodních psů, registrace, zahřátí a honem na start, času nebylo nazbyt. Nohy byly po nočním závodě a absenci spánku nějaké těžké. Nervozita taky pracovala a po pěti ranních návštěvách toalety jsem nakonec musela pár vteřin před startem znovu na toi toi. Naštěstí tady se startovní čas spouští čipem na startu, tak se z toho nestřílelo. Jakmile jsme odstartovali, věděla jsem, že to bude těžký závod. Běh zajímavým neokoukaným prostředím vojenské pevnosti, po přilehlých lesních cestách, brodění řekou a přes překážky na koňském kolbišti v lehkém dešti nám závod hezky zpestřil, ale i tak byl velmi náročný. Dala jsem do toho vše, ale cítila jsem, že to není ono. Bojovala jsem o obhájení medaile z předchozího speciálu, ale souhrou okolností se to nepodařilo a skončila jsem s nepopulární bramborou jen asi 9 sekund za třetím. Gratuliji všem na stupních vítězů, a pokorně uznávám, holky byly jste lepší!  V mužské kategorii se našemu týmu vedlo lépe , Erik si doběhl pro zlato a Vlastík bral bronz! Juniory opět ovládla Natálka, třetí příčka patřila Valentýnce s naší odchovankyní Amálkou. Odpoledne jsem ještě běžela jako doprovod s Karolínkou a Diamond rodinný závod. To už jsem byla úplně vysílená a občas mi to dítě (8 let) i utíkalo.
Ale celé dva dny jsme si neuvěřitelně užili a po načerpání trochu energie dnes už vzpomínáme na spoustu těch hezkých zážitků s chlupáči a přáteli. Prošli jsme téměř 5000 fotek, na řadě jsem se našli, tak tady je malý výběr, je z nich krásně cítit ta skvělá atmosféra.