Czech Dog Run Nightfall 2022

08.10.2022Břehy u Přelouče
Proběhl největší noční překážkový závod se psy u nás a my jsme samozřejmě byli při tom. Přes 220 závodníků se v noci prohánělo s čelovkami kolem jezera v kempu Buňkov v Březích u Přelouče a překonávalo trať 3 km se 16 překážkami. Běželi jsme, prolézali, přelézali, podlézali, ručkovali, tahali, nosili, kutáleli, plavali, brodili a já nevím, co ještě…., k tomu nám svítil magický velký měsíc téměř v úplňku a vše bylo naprosto perfektní.
Další ze závodů, který jsme si zaběhli celá rodina a to na tom miluji ze všeho nejvíc. Nejdřív běžela Karolínka (6) s Frozen a já jim dělala doprovod. Frozen je úžasná, protože když ví, že běží s dítětem, táhne jen lehce, aby byla sice v tahu, ale nikoho neusmýkala. Celou trasu (3 km) proběhly bez sebemenšího zaváhání a moc jsme si společně závod užily. Pak vyběhla na trať Natálka (11) s Vendettou. Snažily se ze všech sil, ale úplně jim to tentokrát nesedlo, tak pro ně 9. místo z 20 juniorů bylo trochu zklamání, ale zážitek jim to nezkazilo. A my si vzali naše mladé canicrossaře Erik Lajbner běžel s Amigou, já Miroslava Lajbnerová s Bellou. Poprvé jsem startovala v seniorské kategorii 40+. Konečně jsem se dočkala. Já věděla, že se na to mám tak těšit. Oba jsme s Erikem totiž naše kategorie vyhráli a brali dvakrát 1. místo. To se nám ještě nepovedlo (a možná už ani nepovede), tak máme hoooodně na co vzpomínat.
Trať: byla rychlá, rovinatá, 3 km dlouhá a hlavně výborně značená. Každý kořen byl nastříkaný reflexním sprejem, každá větev či lavička oblepené reflexními pásky, cesta snad i zametená od klacků a šišek, pro maximální bezpečnost závodníků i psů. Všude pásky na označení trati, tak zabloudit fakt nešlo. Super práce organizátorů.
Překážky byly různorodé, každá něčím jiná a zajímavá. Několik jich bylo úplně nových, takže i pravidelný účastník CDR se měl na co těšit. Většina překážek byla spíš technická než silová a zaměřena na spolupráci psa a člověka a tak to má být.
Dobrovolníci už z dálky hlasitě vysvětlovali, co se má dělat, aby se neztrácel na překážkách čas. Samozřejmě při tom fandili a povzbuzovali, tak i celková atmosféra byla naprosto fantastická a naše umístění byla jen třešnička na dortu.
Děkujeme všem, kdo se na závodě podíleli, odvedli jste kus dobré práce!
Za foto děkujeme Ondřej Vízner a František Skalník.