Czech Dog Run Glacier

06.01.2024Břehy u Přelouče
Letošní sezóna pro náš bílý závodní tým NIKTEL WHITE WARRIORS začala zostra hned po Novém roce zimním překážkovým závodem v Břehách u Přelouče. Naštěstí extrémní mrazy se nám vyhnuly, tak bylo „jen“ chladno a deštivo, ale nezmrzli jsme, ani se nemuseli brodit v závějích sněhu. Dokonce na nás pořadatelé byli hodní a výjimečně nás neposílali do vody. Trasa sama o sobě celkem jednoduchá, rovinatá okolo jezera, jen 3 km, takže slušný sprint. K tomu 12 překážek. Musím velmi ocenit snahu pořadatelů překážky neustále obměňovat a inovovat, každý závod je řada nových, takže se na trati nikdy nenudíme.
První startovaly děti. Trasa stejná jako u dospělých jen překážky o kousek lehčí varianty.
  • Karolínka s Frozen (+ já jako brzdič) – statečně makaly celou cestu, krom dvou smrkání ani jednou nepřešly do kroku. Čas 22:11, 1. místo v kategorii 5-7 let
  • Natálka s Vendettkou, která závodila poprvé od porodu Ježíšků, a byla tak natěšená, že protáhla Natálku tratí v neuvěřitelném čase 16:39 a stály také na nejvyšší příčce s náskokem o více než minutu na dalšího závodníka – tedy také 1. místo v kategorii 8 – 12 let z celkem 15 dětí (holky+kluci dohromady)
  • Valentýnka s Amálkou (Amelie Angel Niktel) – tentokrát už běžely bez brzdiče, krásně to sami zvládly, taťka Vlastík zkoušel běžet jen jako doprovod vedle nich, jenže zjistil, že 8-leté dítě připojené k psovi je rychlejší než dospělý bez psa, tak si to vlastně odběhly holky sami, čas 20:30 a 6.místo/15
  • Vlastík chvíli po doběhu s Valčou vybíhal na trať svého závodu s Destiny, tak měl mírný handikep, ale brzy se oklepal a trať zaběhl za 18:27 a brali 7. místo z 15 mužů 40+
  • Renča s Amálkou vystřelily jako rakety, bohužel po pár stech metrech přišlo škobrtnutí a bolestivý pád, ale holky jsou statečné, po chvíli se zvedly a závod dokončily. I přes ztrátu spousty cenných vteřin hezký čas 19:39, 13. místo / 31 mezi ženami 40+
  • Pak byla na řadě Naďa s Barniem. Barnie je lokomotiva a má obrovský drive a chuť běžet vpřed. Svojí mohutnou postavou za sebou s každým pěkně smýká. Celkově 54. místo z 88 žen 16-39 let.
  • Já přišla na řadě až pár závodníků před koncem, takže trať už byla solidně rozdupaná, bláto úplně všude, sem tam na překážkách taky trochu fronta, ale my si to užily jako nikdy. Vzala jsem si Bellinku, také poprvé od porodu a bylo na ní vidět, jak se těší. Na startu jsem jí sotva udržela. Po pár metrech první překážka. Než mi dobrovolník podal pytle zavěšené na tyči, oběhla ho a vystartovala dál, ani si nevšimla, že mu omotaným vodítkem podrazila nohy a on si tam ustlal jak široký, tak dlouhý. Tímto se pánovi za svého magora dodatečně omlouvám. Dál už se běželo celkem hladce. Překážky jsme zvládly všechny, handikep žádný, jen to moje házení. Trefila jsem se vždy až na několikátý pokus, tak jsem zbytečně ztratila spoustu vteřin, ale i přesto jsme doběhli jen 6 vteřin za vítězkou a skončili na parádním 2. místě s časem 16:21 (uff naštěstí stále ještě rychleji než Natálka)