CZECH DOG RUN, 26.6.2021

26.06.2021Břehy u Přelouče
Minulý víkend jsme se zúčastnili dalšího výborného překážkového závodu se psy. Trasa byla velmi obtížná s mnoha náročnými překážkami a nástrahami. Všude bylo bláto, voda, překážky byly balanční, silové, přelézací, podlézací, tmavé a spousta běhu k tomu. Spolupráce a důvěra psa a běžce byla potřebná více než kdy dřív. Trasa byla hodně technická se spoustou ostrých zatáček, (vymezených pouze páskami, které psi moc nevnímají jako bariéru), takže bylo naprosto nezbytné mít perfektní kontrolu nad psem a dobře zvládat stranové povely.
Erik běžel závod hned 2x, pokaždé s jiným psem, jednou s Axlem, podruhé se Skazkou. Pro ní to byl první závod v životě a vedla si skvěle. Skončil 3. a 4. v kategorii mužů. Já (Mirka) startovala s Frozen a moc jsme si to spolu užili, je to pohodářka a v klidu překonala vše, co jsme cestou potkali, pomáhala mi, jak mohla. Skončili jsme 33 ze 143 žen v kategorii Strong. Jak jsem doběhla, tak jsem šla hned znovu na start, tentokrát jako doprovod, pro naší 10-letou Natálku, která startovala se zkušenou Diamond. Běžet bez psa vedle nich po vlastním závodě mi dalo zabrat, ale chtěla jsem mít jistotu, že budou v pohodě a se vším si poradí. A poradily, běžely skvěle. Diamond je úžasná tahounka a do všeho jde po hlavě, tak Natálku protáhla každou nástrahou závodu. Bylo potěšení je v závodě sledovat spolupracovat. Skončili 34. ze 118 žen v závodě na 3 km (především dospělých závodnic, dětské kategorie nebyly vypsány).