Czech Dog Run 2023 – Area 52

09.06.2023 - 10.06.2023Area 52, Jihlava
Noční a denní závod na tankodromu Area 52 u Jihlavy měl být jeden z dalších hezkých překážkových závodů s trochou bahna a adrenalinu, které jsme si jeli užít. ALE! nekonečné deště několik dnů před závody proměnili trať v naprosté brutální bahenní peklo od startovní čáry až po cílovou pásku. Takže místo pár bahenních překážek to byl totální masakr od začátku až do konce, na který rozhodně nikdy nezapomeneme.
Během něco málo přes 12 hodin se náš NIKTEL WHITE WARRIORS tým postavil na start hned 15 krát. V nočním závodě na 3 km startovaly nejprve děti a za svitu čelovek se statečně praly s nelehkou tratí, překonaly všechny překážky a živé a zdravé doběhly do cíle a to je hlavní. Natálka v kategorii 12 – 15 let vybojovala fantastické 2. místo s časem 27:28 min. Valentýnka Hallová v doprovodu taťky a Amálky běželi s větrem o závod, že si ani nevšimli, že Valča cestou ztratila čelovku. Kája byla také skvělá, dokončila ve velmi dobrém čase 35:58 min. Kdyby mi někdo tak před rokem řekl, že ona bude v noci dobrovolně plavat ve studené vodě a brodit se bahnem, upřímně bych se zasmála, ale ona se na to tentokrát dokonce těšila a moc si to užívala. Běhání s pejsky jí naučilo vystoupit z komfortní zóny, zocelit se a překonávat sama sebe. Díky za tuto proměnu!
Pak jsme nastoupili my dospělí. Renča s Vlastíkem si dali společné manželské duo, protože ve dvou se to lépe táhne. Já se po dětském závodu s Kájou nestihla převléknout a byla mi děsná zima, navíc než jsme odvedli děti do auta, tak jsme nastoupili na start až jako úplně poslední závodníci a Daimince chyběli spoluběžci, tak se do toho tolik neopírala, tak se mi běželo těžce. Abych Erika nezdržovala, tak jsme se rozdělili a já si to proběhla tak trochu volněji a on vybojoval s Axlem nejvyšší příčku na bedně. Gratulace kluci!
Na vyhlášení došlo až kolem půlnoci, všem zatleskat, pogratulovat, pak dojít do auta, vykoupat, nakrmit velké i malé, vyvenčit a do postele jsme se dostali až kolem třetí ráno. V šest budíček nanovo, krmit neběžce, napájet běžce a celkově příprava na denní závod. Abychom toho totiž neměli málo museli jsme s sebou vzít téměř celou smečku, takže 7 velkých psů a 5 štěňat, jinak bychom vůbec nemohli odjet. Takže doma ještě v karavanu vybudovat provizorní box pro štěňata, vše sterilizovat, pro velké zapřáhnout valník a teprve se mohlo frčet.
Tentokrát děti běžely 1,5 km, Erik 2x trať Easy 3 km se Skazkou a Axlem a my ostatní Strong 6 km. Kája přes den měla kategorii „děti do 7 let“ (v noci se neotvírala, tak běžela mezi staršími) a všechny dětičky strčila do kapsy a vyhrála obrovský pohár za 1. místo. Mě se přes den běželo mnohem líp, vzala jsem si Bellinku a byla to skvělá souhra. Trať byla krásná, běhavá a moc nám sedla. Běžely jsme za krásného slunečného počasí a mohli se kochat vším okolo. Ze 30 závodnic v kategorii jsem byla 6., Renča jen kousek za mnou 8. Za chvíli mě dohoní. Vlastík hned v závěsu 5. mezi muži 40+. Pak se ale otevřelo nebe a začaly padat trakaře. Erik má extrémy rád a neuvěřitelně si tu slotu užíval. Čím pršelo víc, tím líp se mu běželo. Nakonec se umístil na 1. místě s Axlem a na 2. se Skazkou (časy 21:24 a 22:10)!
Prostě parádně vydařený závodní víkend. Organizace skvělá, letos nic nevázlo, nikde fronty, žádný zádrhel, pomocníci ochotní, celou dobu povzbuzovali, fotografové neskuteční, máme hromady fotek i přes ty nepříznivé podmínky pro focení (tma, cákající bláto, déšť…) a sponzoři nemám slov – štědří snad víc než o Vánocích. Děkujeme všem za nezapomenutelný zážitek! Opravdu jeden z nejlepších překážkových závodů vůbec.