Canicross závod Leskros – Tlučná 1/4

09.03.2019Tlučná

Letošní první canicross závody – 1.díl ze seriálu Leskros – Tlučná.

Premiéra pro naši mladičkou Frozen, která běžela svůj první CC závod v životě. Vlastně to byl téměř její první běh v zápřahu vůbec. Běžela s Natálkou (8 let), která odmítla startovat ve své kategorii „děti 7-10 let“. Děti totiž běželi 1200 m bez psů. Natálka ale tvrdošíjně trvala na tom, že chce běžet se psem. Nezbylo než jí zapřáhnout Frozen. Nejkratší CC se běželo na 3 km a byla to kategorie s názvem „Zkus si svůj první závod CC“, kde startovali převážně dospělí. Holky to ale zvládly!!! A naprosto skvěle! Běžely jak profíci, v tempu 6:08 min/km proběhly celou trať, bez jediného zádrhelu stylem start – cíl. Frozen krásně táhla a Natálka makala za ní. Dokonce předběhly i pár dalších startujících dospělých dvojic, skončily 19. z 25. ❤️

My s Daimee jsme si to taky moc užily. Parádní trať, super značení, pěkná atmosféra. První kilometr mi sice Daimee stávkovala a chtěla se pořád vrátit na start, kde jsme podle ní zapomněli zbytek smečky, až teprve pak si to nechala vysvětlit a začala normálně běžet a tahat a už to nemělo chybu. I pres počáteční neshody nakonec průměrné tempo 5:16 min/km (11,4 km/h), celkově 29.místo z 50 startujících dvojic. Běžně se pohybujeme kolem poloviny startovního pole. Kdyby panička nebrzdila, mohlo by to být i lepší 🙂

Axel tentokrát musel bohužel zůstat doma. Páníček nám večer před startem onemocněl a tak to byla jen „dámská jízda“. Druhý díl seriálu Leskros za 3 týdny snad už poběžíme všichni v plné síle.