2 x CACIB Lučenec 2019

04.05.2019 - 05.05.2019Lučenec
2 x CACIB Lučenec 2019

Venkovní výstavy jsou super, zpravidla si je užíváme. Nesmí ale celé dny propršet, jinak se jejich kouzlo tak nějak vytrácí. Bohužel letošní Lučenec byl dost deštivý. Na můj vkus až moc. Místní městský park, kde se výstava konala se tak brzy proměnil v jednu velkou blátivou arénu. Obzvlášť s bílými psy je takové prostředí mimořádná zábava. Asi poprvé jsem záviděla majitelům československých vlčáků. Ještě štěstí, že jsme si stihli vyfotit pár fotek psů na nedalekém hradě Divín den před výstavou.

První den jsme si proto přivstali, abychom si stihli ještě jít zaběhat kolem místního hřbitova než přišel první déšť. Kupodivu jsme tam nepotkali ani živáčka. Jenže hned jak jsme doběhli začalo vytrvale pršet a stačila cesta z auta ke kruhu a psi byli zralí na koupel. Po nekonečném utírání ručníkem, česání a sušení se nám z nich zase podařilo udělat skorobílé ovčáky. Rozhodčí z Maďarska Zsuzsanna Balogh byla velmi přísná. Nešetřila nelichotivým hodnocením, ani horšími známkami pokud se jí cokoliv nezdálo. Bohužel si asi nevšimla, že od rána prší a tak poznámka z posudku „srst není v ideální výstavní kondici“ vyzněla přinejmenším úsměvně. Asi jsme měli radši psi napudrovat bílým práškem, jako to bylo vidět u jedné nejmenované zahraniční vystavovatelky. Na rozhodčí to rozhodně zapůsobilo, vyhrála, …a nejen svou třídu. Kdo by se dnes ještě řídil nějakými pravidly fair-play, že?😠

Druhý den počasí nebylo lepší, naopak. V rámci zachování alespoň posledních bílých míst v srsti jsme si odpustili i ranní výběh. Pan rozhodčí Peter Firic ze Srbska měl pro déšť naštěstí více pochopení, tak naše hnědé „ponožky“ radši nekomentoval.

Vendettka právě dovršila 9. měsíc, tak jsme se v Lučenci poprvé postavili ve třídě s Erikem proti sobě. Vendettu to sice trochu rozhodilo, nechápala, proč nemůže běžet k Frozen a jít si hrát, běhání u nohy totiž není taková zábava, ale jinak to bylo v pohodě a ten rodinný souboj jsme si užili. Holky se kolegiálně podělily, jednou vyhrála Vendetta a podruhé Frozen. Titul BOJ se bohužel nezadával.

Celkově fajn výstavy, jen příště si objednáme o fous lepší počasí. Už teď se ale těšíme na další venkovní výstavu v Litoměřicích.

Celkové výsledky:

VENDETTA Od Bijelih Andela (9 měsíců, tř. mladých)
V1, CAJC
V2

FROZEN Of Trebons Berger Blanc (13 měsíců, tř. mladých)
VD2
V1,CAJC

DIAMOND WHITE ALASKA Dancing With Wolves (19 měsíců, třída šampionů)
V2
V2, res. CAC, res. CACIB

Fotografie z akce

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 21 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *