1. mistrovství BŠO v canicrossu a Jöringový trhák 2022

28.10.2022Němčice u Kolína
Jsme mistři!!!
No, co dodat. Tenhle závod prostě klapnul, dali jsme do toho všechno, v nelehkých podmínkách jsme si sáhli až na dno, ale vyplatilo se a ovládli jsme všechny kategorie, kam jsme v rámci mistrovství BŠO nastoupili.
Trať jen 3,3 km, takže jsme byli připraveni na opravdu mega rychlý sprint! ALE… Čip číslo 666 předznamenal, že to bude peklo. A bylo! Písčité podloží, mírně zvlněný terén, ostré zatáčky a místy kořeny zapadané listím znamenaly technicky náročné pasáže, takže si člověk musel dát velký pozor a zabrat ze všech sil. No a pak tu bylo další ALE a to bylo počasí. Příroda se proti nám totálně spikla a místo chladného ponurého podzimního dne, stvořeného pro běh, který by na konci října asi každý čekal, připravila teplé a slunečné počasí. Už jen při rozklusání jsem měla pocit, že se uvaříme. A na trati bylo ještě hůř. I když jsme sebe i psy předem namočili, i tak bylo cestou naprosto nesnesitelné vedro.
Při volbě tahounů do závodu jsme trochu zariskovali a vzali si místo ostřílených matadorů mladé feny – Erik Amigu, já Bellu. Na začátku sice vystřelily jako šíp, ale tah postupně slábl. Vedro jim očividně vůbec nesvědčilo a poslední kilometr jsem už běžela téměř sama. Sáhli jsme na dno ve snaze udržet tempo a zaútočit na medailové pozice. A povedlo se. Erik dokonce pokořil hranici průměrného tempa na celý závod pod 4 min/km, resp. neuvěřitelných 3:58 min/km, já měla něco přes 4 min. Erik doběhl v čase 12:34 min, což mu zajistilo mistrovský titul v rámci mužů s BŠO. Celkově mezi všemi plemeny se umístil 20./43 mezi muži se psy nad 15 kg, já v čase 13:19 min zvítězila mezi ženami v rámci BŠO a celkově 33./99.
V kategorii starších juniorů (11-15) nastoupila Natálka s Vendettkou. Trasu 1,5 km prolétly za 6:55 min a vyhráli juniorský titul mistra BŠO. Celkově skončily jen o pár vteřin 4./10 juniorů. Bohužel u dětí je ve výkonnosti znát každý rok navíc a tentokrát to měla Natálka hodně těžké, jelikož byla na spodní věkové hranici celé kategorie.
Karolínka běžela mezi dětmi, v rámci BŠO jako jediný účastník, takže také dosáhla na svůj vytoužený pohár za 1. místo a v rámci všech holčiček s ostatními plemeny skončila také 4. z asi 7.
Našeho nejzapálenějšího tahouna Frozen jsme půjčili Renatě Hallové, kterou spolehlivě táhla celou cestu a dotáhla na 6. místo s BŠO. Vlastimil Halla běžel s naším odchovem Amálkou a skončili na bronzovém místě s BŠO. Dále jsme na jejich prvním CC závodě viděli náš odchov Barnieho (bráška Belly) s Naďou Čeřovskou. Po prvotním strachu z neznámého si snad také závod užili a brzy se postaví na start již s menším respektem a nervozitou. Pak také svůj první závod běžela naše Cotton a Josefínka (11), holky byly moc statečné a Josefínka už se těší až takhle bude v budoucnu běhat se svým BŠO. A v mladších juniorech vyhrála Valentýnka Hallová, také s Amálkou (sestrou Amigy, po Frozen).
Kromě canicrossu se také dopoledne jel závod na kolech a koloběžkách se psy. Ten ale nebyl zařazen mezi mistrovství BŠO, jel se jen jako otevřený závod mezi všemi plemeny. Erik se postavil na start SC2, tedy koloběžka se 2 psy – Axlem a Vendettou. Tohle je opravdu velký adrenalin a vidět je proletět s nadšením celou trať ve cvalu prostě nemělo chybu. Mrkněte na video ze závodu koloběžek na našem YT kanále, níže náhled YT okna (pokud se nenačetl správně, po stisknutí F5 by mělo vše fungovat).
Moc rádi jsme se viděli i s ostatními účastníky závodu, všem gratulujeme ke skvělým výkonům a těšíme se, až se zase někde potkáme.
Velký dík patří samozřejmě organizátorům Nučická smečka, z. s., klubu Bílého ovčáka a dále všem pomocníkům, sponzorům a fotografům za pořádný kus dobře odvedené práce. Moc rádi se zúčastníme i příště.