AMIGA BELLA Voracious

* 22.10.2001† 11.01.2015in memoriam
AMIGA BELLA Voracious

Bella byla úžasná fenka, první z řady našich bílých ovčáků. Do rodiny k nám přišla jako štěně od tehdejší prezidentky Klubu bílého ovčáka (Ing. Ireny Kreisingerové – Honzákové). Pořídili jsme si jí jako další fenu k naší již tehdy roční fence německého ovčáka Kimi. Již od počátku začaly mezi oběma plemeny být patrné rozdíly v povahách – zatímco Kimi byla bojovnější a dravější, Bella byla více obezřetnější a ostýchavější. Vzhledem k budoucímu plánování dětí, jsme se tedy díky vyrovnanější povaze bílých ovčáků následně rozhodli, že dalšími psy, kteří s námi budou žít bok po boku bude plemeno bílého ovčáka (tehdy ještě nazývaného americko-kanadský bílý ovčák).

Ještě jako dorostenku jsme Bellu přihlásili na její první výstavu a ocenění VN1 nás přivedlo na výstavní dráhu pro ní a pro všechny ostatní psy, kteří přišli po ní. Byla výbornou výstavní fenkou a dosáhla řadu úspěchů (mj. šampionátů několika zemí). Byla radost jí vystavovat, neboť při posuzování maximálně spolupracovala a jako jednu z mála ji bylo možné ve výstavním postoji nechat na volno bez vodítka a pouze drobně korigovat povely z čelního pohledu.

Jako dospělou fenu jsme jí zbonitovali a nechali připustit psem Akim Kingem z Ranče Montara. Z tohoto spojení se nám narodili 4 pejsci a jediná fenečka. Bella se ukázala jako výborná máma a o všechna svá štěňata se vzorně, s péčí a láskou dokázala postarat. Jsme šťastní, že z našeho vrhu na její výstavní úspěchy navázal její potomek Angello Corse a dosáhl na 7. místo v historickém TOP žebříčku výstavních psů Klubu bílého ovčáka.

Doma však dokázala Bella i pořádně „zazlobit“ a spolu s fenkou německého ovčáka řádně zahradničit. Během jediného víkendu tak očesaly všech zhruba 60 okurek, které byly před sklizní nebo dokázaly vyplenit celý záhon čerstvě zasazených růží, které pak okázale umístily před dveře domu, aby nás majitele upozornily, že je na „své“ zahradě je prostě nechtějí… I přes všechna tato „zlobení“ byla Bella pořád naším miláčkem a vše jsme jí vždy brzy odpustili…V zaslouženém věku 13 let se vydala za všemi svými bílými kamarády za Duhový most.

Tituly

  • Multi Ch. (CZ, SK, D)
  • JCh. CZ
  • Klubový šampion
  • Národní vítěz
  • BOB
  • CACIB
  • CAC
  • CAJC

Doplňující informace

Pohlavífena
ZkouškyZOP, ZZO
Výška60 cm
DKK2/0
PotomciVrh „A“ Bellkim (CZ)

Rodokmen

CZ CH, CLUB CH.
Basko Filluv Dvur
CZCH,SKCH,HRCH
Cevil of Majestics
JCH
King vom Wolfsgehege
Sherman's Astor
DCH
Hoofprint Blondie
Ernesta Gioia vom Werntal
Basko of the white Stars
Bonny vom Fichtenwald
CZCH,KCH,BOB
Amazon von Feher Arany
JSG
Balou-Aramis of White Mountain Austria
Bergeron's Patton
Carmen-Babsy von Schloß Felsberg
Asta vom Tiroler Landl
Flint vom Wolfsgehege
Ambra-Lady vom Schmollerhof
Arka Del'Nicol Miraja
NLSG,CAC
Amcar
Winterpalace's White Masterpiece
Sandyhill's Czar von Winterpalace
Winterpalace's Cleopatra
Blanca of the First Choice
Bergeron's Patton
Hoofprint Utopia
Hesy von Savaria
BUNDJGSIGEGER
Boy - II - Check von Ronanke
BSG
Sherman's Wes-Greif
Natacha-Cole von Williams
Nataly-Vroni von Ronanke
BSG
Olaf-Kevin von Ronanke
Eika-Rhonda vom Gehege von der Löwenburg Monreal

Spojte se s námi

Kontakty

Ing. Miroslava Lajbnerová

miroslava-lajbnerova

Adresa

Kročehlavská 67272 01 KladnoČeská republika
...již 24 let s bílými ovčáky

Napište nám

Jaký je dnes rok? *
Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů. *